badanie

Jak zwalczyć nietrzymanie moczu - wyjaśnienie problemu, objawy i sposoby leczenia

szpital
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Nietrzymanie moczu to niezwykle wstydliwy problem dla ludzi, którzy cierpią na tę przypadłość. Często bywa tak, że chorzy w ogóle nie wybierają się do lekarza, gdyż jest to według nich za bardzo krępujące. Statystyki potwierdzają, że do choroby nie przyznaje się ok. 1/3 chorujących. Obecnie problem nietrzymania moczu dotyczy od 4 do 5 milionów Polaków. Dwa razy częściej chorują kobiety.

Masz objawy nowotworu bądź dostrzegasz je u bliskich? Udaj się na wizytę do lekarza genetyka

genetyk
Author: NOAA Photo Library
Source: http://www.flickr.com
Wskazówki od genetyka klinicznego to bardzo ważna, a przy okazji wciąż niepopularna i zbytnio nie praktykowana w Polsce sposobność na wyjaśnienie problemów o charakterze genetycznym, uwarunkowanych przez rodzinę lub objawiających się nagle. Co warto wiedzieć o konsultacjach u genetyków, kiedy pójdziemy do tego specjalisty? Co dają konsultacje u lekarzy wyuczonych w zakresie genetyki?

O serce troszczyć się powinniśmy szczególnie. Pamiętaj o EKG!

Ekg
Author: speedoglyn1
Source: http://www.flickr.com
Kiedy ktoś powie serce – widzisz życie, więc w sytuacji kłopotów z sercem, zlany potem kombinujesz, co dalej z tym życiem. Nie martw się, nie każde problemy, które rozszerzasz do granic niebotycznych, mówią od razu coś niedobrego. Serce, jak jakikolwiek narząd ma swoje złe dni, i chociaż stale zapracowane, zadbane i monitorowane cały czas, będzie silne niczym dzwon przez wiele lat.

W sytuacji, jeśli są trudności z zajściem w ciążę, trzeba poszukiwać przyczyny oraz sposobu na żeby być rodzicami

słońce
Author: gnuckx
Source: http://www.flickr.com
Wiele par marzy o tym, że zostanie rodzicami, lecz nieraz jest tak, że pojawiają się problemy z zapłodnieniem. W sytuacji jeżeli przez długi okres nie udaje się zajść w ciążę, warto udać się do ginekologa i wykonać pełną diagnostykę, jaką zaleci.

Na czym polega mikroskopowe badanie żywej kropli krwi

badanie krwi
Author: Alexey Ivanov
Source: http://www.flickr.com
Badanie kropli krwi to technologia badawcza służąca ocenie zdolności ciała do podtrzymania wewnętrznej równowagi, nazwanej homeostazą. Warunkiem równowagi organizmu jest podtrzymanie parametrów jego krwi na właściwym poziomie. Zalążki wykorzystywania tejże metody datuje się na początek ubiegłego wieku, gdy w obrazie mikroskopowym obserwowano krew pod kątem obecności krętków bladych w krwi, świadczących o zachorowaniu na kiłę.

Niezbyt dobrze widzisz? Dowiedz się, co powinieneś uczynić i gdzie się udać, by móc sobie pomóc

słaby wzrok
Author: JZO
Source: JZO
Zmysł wzroku to jeden z najważniejszych dla ludzi. Dzięki niemu jesteśmy w stanie sprawnie się poruszać, czytać i pisać, oglądać świat i zadziwiać się pięknem. Niestety nie zawsze go cenimy tak mocno, jak powinniśmy. Dopiero, kiedy zaczyna szwankować, dociera do nas, jak ciężko mogłoby być bez niego. Obecnie w Rzeczypospolitej wzrok sprawdza się już noworodkom.

Pages