formularz

Obowiązki każdego, kto pracował zarobkowo – rozliczenia fiskusem

podatki
Author: 401(K) 2012
Source: http://www.flickr.com
Każdy, kto w danym roku podatkowym osiągnąć dochód musi do końca kwietnia następnego roku kalendarzowego rozliczyć się z fiskusem. Obowiązki w tej kwestii reguluje obowiązujące w naszym kraju prawo. Warto pamiętać, że jego łamanie to ryzyko naprawdę ogromnych kłopotów. Przestępstwa skarbowe są bowiem na terenie naszego kraju srogo karane.Rozliczenie roczne PIT składamy zawsze do końca kwietnia roku, który następuje po tym, za który się rozliczamy. U nas rok podatkowy jest identyczny z rokiem kalendarzowym, co naprawdę istotnie ułatwia sprawę
.

Dlaczego warto rozliczyć pit drogą internetową? Jakiego rodzaju korzyści dzięki takim działaniom można zyskać? O czym dobrze wiedzieć?

podatki w polsce
Author: Simon Cunningham
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób myśli nad tym, czy korzystnie rozliczać PIT przez internet. To w dzisiejszych czasach faktycznie bardzo znana forma rozliczeń. Pomimo to wiele osób ciągle korzysta ze standardowych sposobów, gdyż nie zdają sobie sprawy, jak wiele korzyści zapewnia rozliczenie internetowe. Rozliczenie pit 2016 online jest z pewnością o wiele bardziej łatwe. Przy standardowych rozliczeniach z każdą sprawą powinniśmy uporać się samemu i nikt nam raczej w tym nie będzie mógł pomóc.

Rozliczanie się z podatków za 2015 – co warto pamiętać

dokumenty
Author: http://www.freeimages.com
Source: http://www.freeimages.com
Coroczne rozliczanie się z podatku to dla wielu ludzi wyjątkowo ciężki orzech do zgryzienia. Dotyczy to szczególnie osób, które mają dochody z najróżniejszych źródeł, prowadzą swoją działalność gospodarczą bądź, paradoksalnie, uzyskują różne zapomogi , a także stypendia. Do tego potrafią jeszcze dojść tak skomplikowane sprawy, jak chociażby rozliczenie darowizn albo wygranych z konkursów lub podział alimentów po rozejściu się małżonków.