dermatolog

Zadbane włosy – jak je pielęgnować?

włosy
Ładne włosy to od zawsze oznaka urody, a czasami władzy. Długie i zdrowe włosy królów z frankońskiej dynastii Merowingów odzwierciedlały ich panowanie. A każdy na pewno zna ze Starego Testamentu podanie o Samsonie, olbrzymie, który czerpał swą tężyznę fizyczną ze swoich długich włosów.

Zabiegi medycyny estetycznej – czy warto im się poddawać, interweniować w organizm? Jaka jest Twoja opinia w tym temacie?

liposukcja
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Chyba większość z nas chce czuć się atrakcyjnie. W szczególny sposób natomiast troszczą się o to panie. Nieprzerwanie coś ulepszają w swoim wyglądzie, coś poprawiają. Ćwiczą, aby mieć smukłą sylwetkę, wsmarowują odżywki (do włosów, paznokci), maski, chodzą do dermatologa i kosmetyczki. Wciąż wynajdują coś, co może być lepsze i lepsze. Wpadają dosłownie w błędne koło, nigdy nie są naprawdę zadowolone. Za każdym razem jest jeszcze coś do zmiany.

Czy domowe środki na usunięcie chorób skóry są skuteczne?

Trądzik u dorosłych
Author: 123rf
Source: 123rf
Choroba błon śluzowych, podobnie jak nadciśnienie tętnicze czy dolegliwość wieńcowa jest zwyrodnieniem cywilizacyjnym. Określenie: trądzik młodzieżowy wydaje się być coraz mniej stosowne, bo spotyka on poza młodzieżą, osoby dorosłe obydwu płci. Stolica województwa pomorskiego jest ogromnym miastem z masą praktyków z dermatologii.

Jak efektywnie oraz profesjonalnie radzić sobie z kłopotami z cerą?

Kobieta, piękna cera
Author: Mat. prasowe wapteka.pl (istockphoto.com/)
Source: Mat. prasowe wapteka.pl (istockphoto.com/)
Mnogość ludzi ma dzisiaj kłopoty z cerą. Do kłopotów z cerą możemy zaliczyć różne rzeczy, takie jak na przykład pojawianie się wyprysków, trądzik młodzieńczy, przesuszanie się cery lub jej przetłuszczanie się, pękające naczynka, wągry i dużo innych. Kłopoty z cerą mogą się pojawić u każdego, na ogół mają z nimi styczność młodzi ludzie w okresie dojrzewania, jednak częstokroć pojawiają się one także u osób starszych, zarówno u kobiet jak także u mężczyzn. Jak na przykład sobie radzić z takimi problemami?

Co musimy wiedzieć o grzybicy paznokci? Czy leczenie tego typu przypadłości trwa długo?

tkanka tłuszczowa
Istnieje wiele uciążliwych chorób, w przypadku których Leczenie trwa sporo czasu. Przykład to grzybica na paznokciach. Co należy tym wiedzieć?


Często do zakażenia może dojść w miejscach wspólnych, gdzie chodzi się bez butów.

Rozsądniej zapobiegać niż leczyć, czyli czemu nie możemy przekładać wizyty u specjalisty w nieskończoność?

Widok z fotele u dentysty
Author: merri
Source: http://www.flickr.com
Ze zdrowiem nie ma co żartować. Jeśli obawiamy się, że coś jest nie tak szybko powinniśmy pójść do lekarza. Z jakiego powodu? Szybciej zaczęte leczenie daje nadzieję na wyzdrowienie. Nawet zwykły ból zęba może być objawem czegoś poważnego. W myśl mądrej dewizy, iż lepiej zapobiegać niż leczyć, pomyślmy zapisanie się na wizytę u lekarza.

Cera typowo trądzikowa u osób nastoletnich, a u osób pełnoletnich - czy należy dbać o nią w taki sposób?

badania
Author: SORAYA
Source: SORAYA
Trądzik jest zmorą każdej osoby, u której to się pokaże - nie wygląda zbyt przyjemnie, a tym bardziej nie dodaje nam jakiejś pewności siebie. Większość z nas "przeżyło" w swoim życiu choć kilka wyprysków, które pokazały się na naszej twarzy - większości też ów "proces" przystopował albo nawet i zanikł w całkowity sposób razem z przekroczeniem progu pełnoletności.

W jaki sposób troszczyć się o skórę, która ma skłonność do różnego wariantu wyprysków oraz co winno się wtedy stosować?

jak dbać o cerę trądzikową
Author: Alterna
Skłonność do trądziku posiadają przeważnie osoby, które mają skórę tłustą. Wtenczas tego typu twarz wymaga specjalnej dbałości. W dzisiejszych czasach jest niezwykle dużo preparatów, jakie pomagają w pielęgnacji takiej skóry.


Jeśli posiadasz cerę tłustą oraz preferencje do występowania pryszczy to zapewne zastanawiasz się jak dbać o cerę trądzikową.