Rehabilitacja

Rehabilitacja i sprzęt medyczny

Wózek inwalidzki
Source: http://sxc.hu/
Rehabilitacja to proces, w czasie którego pacjent powraca do zdrowia i kondycji fizycznej. Może być wykonywana po wystąpieniu rozmaitych urazów, między innymi złamań kończyn. W takich przypadkach zwykle stosuje się usztywnienie danej części ciała po uprzednim zestawieniu kości. Usztywnienie takie, przykładowo przy użyciu opatrunku gipsowego, zostawia się do czasu zupełnego zrośnięcia kości. Zwykle jest to czas blisko sześciu tygodni.

Korzystanie z prywatnych usług ośrodków zdrowia

lekarz
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Jeżeli chodzi o opiekę zdrowotną w Polsce, to bądź co bądź nie ma szans się cieszyć jej nazbyt sporym poziomem. Dlatego nie jest dziwne, że znacznie więcej ludzi zdecydowanych jest na skorzystanie z prywatnych usług klinik zdrowia, bo dzięki temu są szybciej leczeni.

Lato w szkółce jeździeckiej- niezapomniane wakacje oraz skuteczna rehabilitacja dla osób niepełnosprawnych

Koń
W czasie dzieciństwa wielu z nas marzyło o tym, by nauczyć się jazdy konnej. W obecnych czasach tworzone jest coraz więcej miejsc, gdzie odbywają się lekcje jeździectwa a także hipoterapia. Dzięki przebywaniu ze zwierzętami można wiele się nauczyć, a konie mogą pomagać chorym wyzdrowieć.

Balkonik rehabilitacyjny - w jakich miejscach nabywać takie sprzęty?

Sklep medyczny Akson.pl
Author: Akson
Source: http://www.akson.pl/
Nie raz nie dwa, każdy z nas miał okazję widzieć osobę, która poruszała się przy pomocy kul ortopedycznych, ale też miewaliśmy okazję zauważyć osoby, które posiadają balkonik rehabilitacyjny. Najczęściej osoby, które mają już sowie lata chodzą z pomocą takiego balkonika. Jest on im konieczny, żeby mogli w miarę zwyczajnie chodzić.

Najczęstsze kontuzje wśród amatorów sportu, ich konsekwencje i metody leczenia.

piegi na kolanach
Author: DesultoryMe
Source: http://www.flickr.com
Uprawianie sportów cały czas wiąże się z ryzykiem wystąpienia kontuzji. Nawet przy największej uwadze w pewnym momencie może dojść do jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku jakiego niezbędna będzie pomoc specjalisty. z tego też powodu nawet niewinne bieganie powinno być poprzedzone odpowiednią rozgrzewką, warto także zadbać o odpowiednią kondycję i wzmocnienie siły, przez co ryzyko urazów znacznie może zmaleć.