psychologia

Pierwsza konsultacja u psychologa

psycholog
Author: Ion Chibzii
Source: http://www.flickr.com
Bezsprzecznie, pierwsza wizyta w gabinecie psychoterapeuty może być dla każdego stresogenna. Niezależnie od tego, jak duży jest problem, z jakim się do tego typu specjalisty wybieramy. Zazwyczaj już samo to, że ktokolwiek zdecyduje się na skorzystanie z takich świadczeń znaczy, że nie potrafi sobie dać rady. W związku z tym, rozsądnie będzie wybierać się do takiego terapeuty a propo którego ma się przekonanie, iż rzeczywiście będzie miał szansę nam pomagać.

Jakim sposobem zmienić złe nawyki

mężczyzna
Author: Ion Chibzii
Source: http://www.flickr.com
Człowiek ze swojej specyfiki jest istotą niebywale mocno skomplikowaną i w dalszym ciągu nie w pełni wytłumaczalną. Przykładem w tej sytuacji mogą być chociażby nasze zachowania, jakie formowane są przez mnóstwo wewnętrznych uwarunkowań, z których najczęściej nie zdajemy sobie nawet sprawy. Kompleksowość naszych charakterów jest bowiem nieprzerwanie obiektem badań ekspertów z dziedziny psychologii.

Czy starszy wiek zawsze jest nudny i nijaki?

osoby starsze
Dla większości osób starość kojarzy się z marazmem i nudą, bo cóż przecież można robić mając siedemdziesiąt czy osiemdziesiąt lat? I rzeczywiście tacy ludzie spędzają swoje ostatnie lata w nudzie i marazmie, choć często jest wokół nich dużo możliwości, z których osoby w podeszłym wieku będą mogły korzystać. Potrzeby osób starszych są coraz bardziej dostrzegane, i organizuje się dla nich sporo różnych zajęć.