Jak dobierać oraz używać kosmetyków do pielęgnowania okolic oczu?

Okolice oczu to miejsce nastręczające wyjątkowej pielęgnacji przez cały rok.


Skóra pod oczami jest nadzwyczaj cienka, a przez to nadzwyczaj podatna na różne zmarszczki i uszkodzenia spowodowane nadmiarem słońca, złym doborem kosmetyków czy nieumiejętnym ich aplikowaniem.


Masażystka
Author: Steven Depolo
Source: http://www.flickr.com


Naprowadzamy, jak należycie zatroszczyć się o ów obszar naszej buzi, by na dłużej pozostał w doskonałej formie. Pierwsze objawy starzenia skóry wokół oczu pojawiają się w wieku lat dwudziestu. Odpowiednio dobrane kosmetyki do oczu mogą opóźnić ów efekt. Genetyczne uwarunkowania, rodzaj skóry, sposób pielęgnacji a także odżywiania się ma tu też ogromne znaczenie. Nie wyklucza to naturalnie konieczności kupna właściwego kremu. Im wcześniej zaczniemy troszczyć się o ten kluczowy punkt naszej twarzy, tym dłużej będziemy radować się pięknym i promiennym spojrzeniem. Dwudziestolatki powinny sięgać po kosmetyki nawilżające. Trzydziestolatkom natomiast poleca się delikatne kremy przeciw zmarszczkom, jakie zapobiegną tworzeniu się zmarszczek oraz regulują nawilżenie . Kobiety po czterdziestce powinny natomiast pamiętać o ujędrnianiu całego obszaru dookoła oczu (zobacz kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy), jak też powiek, a po pięćdziesiątce najlepiej wykorzystywać kosmetyki na bazie ekstraktów ziołowych, z silnie skoncentrowanymi komponentami nawilżającymi. Odpowiedni kosmetyk (ORGANIQUE Sp.z o.o. >> polecana strona-naciśnij nasz link) to jednakże nie wszystko. Istotne jest, jak go zastosujemy.
Zawsze wklepujemy kosmetyk od wewnętrznego kącika oczu wzdłuż łuku brwiowego. Jeśli chcemy nałożyć kosmetyk na powiekę ruchomą, upewnijmy się, że jest on do tego przeznaczony. cera w tym punkcie jest nadzwyczaj delikatna.