Wiele przedmiotów w obecnych czasach potrzebuje sterylizacji - najbardziej w klinikach, w salonach kosmetycznych, ale również u fryzjera.

Normy Sanepidu zastrzega, że każdy przedmiot, który może stykać się z ludzką śliną, naskórkiem lub krwią musi zostać poddany odkażeniu w niezwykle wysokiej temperaturze. Z tego powodu nie wystarczy je wyparzyć, ponieważ sto stopni Celsjusza to nazbyt niska temperatura, żeby zabić wszelkie bakterie.


Leczenie kanałowe
Author: Partha S. Sahana
Source: http://www.flickr.com


Krisline Duna - piżama
Source: Jagna.pl


Z tego powodu duża część gabinetów dentystycznych, salonów fryzjerskich lub salonów kosmetycznych ma sterylizatory. Jeśli chcą one mieć najwyższej jakości autoklaw cena (autoklaw ceny) nie może grać wtedy jakiejkolwiek roli. Najistotniejsze jest przecież bezpieczeństwo oraz zdrowie klientów. Ponadto, idzie też o dobrą opinię o danym miejscu. Wieść miejska nie powinna mówić, że nasze narzędzia nie są całkowicie wyjałowione.


uśmiech
Author: Peter Benedik
Source: http://www.flickr.com
Dobrym wyjściem wydaje się być przykładowo sterylizator kulkowy (kulka sterylizator), gdyż świetnie kwalifikuje się do dokładnego dezynfekowania metalowych przedmiotów, na przykład: nożyczki, cążki, nakładki do mikrodermabrazji lub wiertła. Szklane kulki, które są umieszczane w tym sterylizatorze, utrzymują narzędzia w odpowiedniej pozycji. Odkażanie jest szybkie, a sterylizator jest łatwy w użyciu. A kiedy nadejdzie czas na wyczyszczenie samego urządzenia, starczy umyć kuleczki pod bieżącą wodą. Takie kulki można także co jakiś czas wyrzucać i kupić nowe.


Ich zakup wydaje się być dużo tańszy aniżeli wymiana autoklawu na nowy, co jest kolejnym argumentem na jego korzyść.


Autoklawy to niewielkie przyrządy, które gwarantują bezpieczeństwo naszym klientom, dlatego poleca się wszystkim salonom jego zakup.