choroby

Hemoroidy chorobą cywilizacyjną naszych czasów

Jak twierdzą naukowcy, hemoroidy są jedną przypadłości współczesnej cywilizacji. Cierpią na nią zarówno osoby w młodym a także ludzie starsi. Chorzy na hemoroidy określają ją jako krępujący problem, ponieważ dotyczy intymnych sfer ciała. Skąd biorą się hemoroidy? Jakimi metodami je leczyć? Czy są sposoby na zapobieganie ich powstawaniu?

Musimy dobrze dbać o drogi moczowe

tabletki
Author: kev-shine
Source: http://www.flickr.com
Kiedy poddajemy się fizjologii, nie myślimy o tym, co wydarza się z naszym organizmem. Nie rozmyślamy, jak wygląda przewód moczowy, ani tym bardziej nie rozmyślamy o tego typu kwestiach w czasie współżycia. A jednak warto wiedzieć, iż są to kwestie niesamowicie delikatne. Tak identycznie jak delikatny i mocno określony jest moment, jeśli mamy szanse począć dziecko, kiedy tylko powiemy, jeśli przypada nam czas owulacji oraz dni płodnych, to sprawa jest łatwa, lecz co robić jeśli samodzielnie nie umiemy tego określić?

Kim jest endokrynolog i jak można ekspresowo odkryć porządnego endokrynologa w Sopocie?

badanie tarczycy
Author: COM SALUD Agencia de comunicación
Source: http://www.flickr.com
Endokrynolog jest to doktor, jaki zajmuje się przeróżnymi zaburzeniami hormonalnymi i nieprawidłowym działaniem gruczołów. Endokrynologia więc jest sferą medycyny, która zajmuje się chorobami i zaburzeniami gruczołów. Okazuje się, że dziś niezwykle sporo osób cierpi na przeróżne zaburzenia hormonalne. Tego typu choroby mogą posiadać rozmaite przyczyny, w zależności od schorzenia polecane jest także odpowiednie leczenie.

Co powinniśmy mieć w domowej apteczce?

zmysł
Author: Luke Lehrfeld
Source: http://www.flickr.com
Bezład, przeterminowane medykamenty, nienależyte warunki przechowywania - tak najczęściej wyglądają nasze apteczki domowe. Farmaceuci nazywają je nawet składami lekarstw, bo Polacy mają na nieszczęście skłonność do nabywania farmaceutyków na zapas i trzymania ich latami.

Korzyści z obowiązkowych szczepień

Strzykawka
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Istnieją teraz rozpowszechnione oraz wątpliwe poglądy dotyczące szkodliwości szczepionek. Wiele z tych przeświadczeń opartych bywa na szemranych danych lekarskich bądź też na jednostkowych przypadkach zgonów. Nieraz w rozmowach zwolennicy unikania szczepionek mówią o wielkiej nieskuteczności tego podejścia Nie pamiętają przy tym, że szczepionka nie jest prawie nigdy pozbawionym wad gwarantem uniknięcia schorzeń.

Kto decyduje się na wizytę do specjalisty psychologa i czego może się spodziewać w gabinecie

psychoterapeuta
Source: flickr.com
Na nasze dobre samopoczucie składa się nie tylko znakomita kondycja fizyczna, ale również kondycja psychiczna. Wielu lekarzy psychologów twierdzi, że te dwie sfery bywają w takim oddziaływaniu, że jeżeli jedna zawodzi, to ta druga również nie ma się zbyt dobrze. Na wizytę do psychologa wybierają się przede wszystkim dzieci w wieku szkolnym mające trudności w nauce bądź te, które sprawiają kłopoty wychowawcze.

Jak wyleczyć grzybicę paznokci? Czy sposoby domowe działają ? Jak długo może trwało leczenie?

zmarszczki
Author: Birte Fritsch
Source: http://www.flickr.com
Są takie choroby, które, pomimo iż nie stanowią zagrożenia dla życia, to są bardzo uciążliwe. Sporo ludzi, które chorują na grzybicę paznokci, bardzo wstydzi się tej niemiłej przypadłości.

Czym jest androgenowe wypadanie włosów? Czy występuje również u pań?

androgenowe wypadanie włosów
Sporo osób ma problemy z wypadaniem włosów. Niestety, jednak włosy są bardzo podatne na wszelkie zmiany w naszym ciele, oraz niedobór różnych substancji. Z tej przyczyny też sporo osób stara się dbać dobrze o włosy, a pomimo tego ciągle wypadają.


Warto w takich sytuacjach dowiedzieć się co może być przyczyną takiego stanu rzeczy.

Skuteczny sposób na przerzedzone włosy

mózgi
Author: Hey Paul Studios
Source: http://www.flickr.com
Wiele ludzi cierpi na rzadkie choroby, które polegają m.in. na wypadaniu włosów i nadmiernym łysieniu. W szczególności tenże problem może dotykać kobiety, dzieci oraz młode osoby, dla których może okazać się dużym problemem oraz dyskomfortem, natomiast w pewnych przypadkach prowadzą one nawet do depresji i zamknięcia się na świat.


Najnowocześniejsze metody jednak są w stanie sprawić, iż normalne życie, także z chorobą jest możliwe.

W jaki sposób przedstawia się tradycyjna chińska medycyna?

chiny
Source: pixabay.com
Medycyna chińska to niezmiernie atrakcyjna medyczna tradycja chińska, która ma już więcej niż 3 tysiące lat. W medycynie chińskiej sporą wagę przykłada się do akupunktury, należytej diety, akupresury, i także gimnastyki i ziołolecznictwa. W medycynie chińskiej wolno zauważyć sporą dbałość o profilaktykę, opiera się ona również na teorii pięciu przemian i yin oraz yang. Medycyna chińska kładzie rozległy nacisk na słuszne funkcjonowanie organizmu oraz jego narządów.

Zdrowie psychiczne jak również emocjonalne ludzi – terapie, po które warto sięgać

Kobieta czytająca książkę
Author: Jonathan Petit
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele osób, a nierzadko także my sami, musimy się uporać z różnymi problemami o charakterze zdrowotnym. Rzecz jasna, medycyna rozwinęła się ostatnimi czasy w sposób bardzo szybki, co jednak nie spowodowało nagle, że człowiek nie musi przejmować się swoim zdrowiem. Wręcz przeciwnie - w dzisiejszych czasach możemy wyodrębnić takie jednostki chorobowe, które pojawiły się i ewoluowały właśnie w ostatnich latach. Dobrym przykładem są chociażby rozmaite rodzaje depresji czy fobii.

Zadbane włosy – jak je pielęgnować?

włosy
Piękne włosy to od dawna oznaka urody, a czasem władzy. Długie i zadbane czupryny królów z dawnej dynastii Merowingów odzwierciedlały ich królewskość. A każdy bez wątpienia kojarzy z Biblii przypowieść o Samsonie, człowieku, który brał swą siłę ze swoich nieobcinanych włosów.

Na czym polega mikroskopowe badanie żywej kropli krwi

badanie krwi
Author: Alexey Ivanov
Source: http://www.flickr.com
Badanie żywej kropli krwi to technologia badawcza służąca ocenie zdolności organizmu do podtrzymania wewnętrznej stabilności, nazwanej homeostazą. Wymogiem równowagi organizmu jest podtrzymanie parametrów jego krwi na właściwym poziomie. Zalążki wykorzystywania tej metody datuje się na początek zeszłego stulecia, kiedy w obrazie mikroskopowym obserwowano krew pod kątem obecności krętków bladych w krwi, świadczących o zachorowaniu na kiłę.

Zadbaj o dobry styl życia.

ekologiczne jedzenie raw
Author: Holistic Sverige AB
Source: http://www.flickr.com
Praktycznie każdy doktor powie nam o tym, że nasz codzienny sposób jedzenia może mieć wielki wręcz wpływ na ogólny stan naszego zdrowia. Niekiedy nawet nie mamy o tym pojęcia, ale lekceważenie swojej diety może sprowadzić na nas sporo poważnych problemów zdrowotnych, zatem jeżeli chcielibyśmy nieustannie cieszyć się rzeczywiście odpornym i wolnym od różnych chorób zdrowiem to obowiązkowo musimy potraktować takie właśnie kwestie priorytetowo.

Leki, suplementy i kosmetyki dostępne online - czy warto je nabywać?

lekarstwa
Author: Travis Wise
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach troszcząc się o własne zdrowie stosujemy przeróżne metody. Coraz to więcej osób decyduje się na wysiłek fizyczny i aktywny tryb życia, dzięki czemu zdecydowanie mniej choruje. Na nieszczęście wielka grupa osób nie wprowadza zdrowych nawyków żywieniowych i w trakcie choroby faszeruje się lekarstwami. Dla jednej i drugiej grupy istotny jest jednak ogólny dostęp do rozlicznego rodzaju leków i suplementów, bowiem potrzebują tego zarówno schorzenia, jak i trudne choroby. Dla osób aktywnych fizycznie wszelakie suplementy zawierające całość witamin czy też maści na dolegliwości mięśni są ważne, bo nie da się wykluczać kontuzji lub niedoboru poniektórych składników.

Z jakich powodów mogłaby być konieczna transplantacja włosów i w jaki sposób wygląda ten zabieg?

Kosmetyki do pielęgnacji skóry wokół oczu marki LAKSHMI
Author: LAKSHMI
Source: LAKSHMI
W obecnych czasach można śmiało powiedzieć, że medycyna zrobiła nadzwyczajny postęp na wielu swych etapach. Dla przykładu osoby, jakie z różnorodnych, czasem nawet niezwykle poważnych powodów utraciły swoje owłosienie, mogą liczyć na skuteczną pomoc chirurgów.

Cierpisz na choroby dróg oddechowych? Zorientuj się czy lepszy dla ciebie będzie inhalator czy nebulizator

Kiedy dusza choruje
Author: Bird&Co.
Source: Bird&Co.
Przypadłości układu oddechowego są dziś coraz bardziej nagminne. Wynika to bez wątpienia ze wzrostu zanieczyszczeń, zwłaszcza w przypadku ludzi, którzy zamieszkują centra miast. Na dolegliwości może mieć również palenie tytoniu, nie tylko czynne, lecz też bierne, mimo pozorów zdecydowanie bardziej niezdrowe dla naszych płuc.

Leki oraz preparaty na zdrowie sprzedawane w aptekach

tabletki
Author: Treasure
Source: http://www.flickr.com
Żel z diabelskim pazurem jest jednym z produktów leczniczych sprzedawanych w aptekach, ale możliwych do zakupu bez recepty. Niebywale dobrze sprawdza się w minimalizowaniu bólów reumatycznych powstających w przebiegu rozmaitych schorzeń, nie jedynie samego reumatyzmu. Trzeba zaznaczyć, iż dostępność leków, żeli oraz maści bez recepty jest niezmiernie ważna dla ludzi cierpiących na reumatyzm, bowiem nad wyraz trudno jest przewidzieć, kiedy mogą one być zaatakowane przez pojawiające się bóle oraz nie zawsze mogą z miejsca dostać się do doktora, który mógłby wypisać im recepty na następne medykamenty.

W jaki sposób dbać o uzębienie? Co musimy wiedzieć, czego wystrzegać się?

jędrność
Author: Eddie
Source: http://www.flickr.com
Nie szczotkując ząbków, oddajemy pole mikrobom. Następnie one atakują nas, wywołując nie wyłącznie próchnicę, ale również schorzenia stawów, powiększają niebezpieczeństwo udaru a także zawału.


Etiologia próchnicy jest wielowątkowa, występuje kilka czynników które sprzyjają rozwojowi próchnicy: chorobotwórcze mikroorganizmy tworzące na zębach błonę, tzw. biofilm, czy też też bakteryjną płytkę oraz substrat, a więc pozostałości pokarmowe.

Pages