choroby

Na czym polega mikroskopowe badanie żywej kropli krwi

badanie krwi
Author: Alexey Ivanov
Source: http://www.flickr.com
Badanie żywej kropli krwi to technika badawcza służąca ocenie zdolności ciała do podtrzymania wewnętrznej stabilności, nazwanej homeostazą. Warunkiem stabilności organizmu jest utrzymanie parametrów jego krwi na należytym poziomie. Zalążki stosowania owej metody datuje się na początek zeszłego wieku, gdy w obrazie mikroskopowym monitorowano krew pod kątem obecności krętków bladych w krwi, znamionujących o zachorowaniu na kiłę.

Zadbaj o dobry styl życia.

ekologiczne jedzenie raw
Author: Holistic Sverige AB
Source: http://www.flickr.com
Praktycznie każdy doktor powie nam o tym, że nasz codzienny sposób jedzenia może mieć wielki wręcz wpływ na ogólny stan naszego zdrowia. Niekiedy nawet nie mamy o tym pojęcia, ale lekceważenie swojej diety może sprowadzić na nas sporo poważnych problemów zdrowotnych, zatem jeżeli chcielibyśmy nieustannie cieszyć się rzeczywiście odpornym i wolnym od różnych chorób zdrowiem to obowiązkowo musimy potraktować takie właśnie kwestie priorytetowo.

Zadbane włosy – jak je pielęgnować?

włosy
Ładne włosy to od zawsze oznaka urody, a czasami władzy. Długie i zdrowe włosy królów z frankońskiej dynastii Merowingów odzwierciedlały ich panowanie. A każdy na pewno zna ze Starego Testamentu podanie o Samsonie, olbrzymie, który czerpał swą tężyznę fizyczną ze swoich długich włosów.

Leki, suplementy i kosmetyki dostępne online - czy warto je nabywać?

lekarstwa
Author: Travis Wise
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach troszcząc się o własne zdrowie stosujemy przeróżne metody. Coraz to więcej osób decyduje się na wysiłek fizyczny i aktywny tryb życia, dzięki czemu zdecydowanie mniej choruje. Na nieszczęście wielka grupa osób nie wprowadza zdrowych nawyków żywieniowych i w trakcie choroby faszeruje się lekarstwami. Dla jednej i drugiej grupy istotny jest jednak ogólny dostęp do rozlicznego rodzaju leków i suplementów, bowiem potrzebują tego zarówno schorzenia, jak i trudne choroby. Dla osób aktywnych fizycznie wszelakie suplementy zawierające całość witamin czy też maści na dolegliwości mięśni są ważne, bo nie da się wykluczać kontuzji lub niedoboru poniektórych składników.

Korzyści z obowiązkowych szczepień

Strzykawka
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Istnieją teraz rozpowszechnione oraz mało wiarygodne poglądy tyczące się szkodliwości szczepionek. Dużo z takiego typu przeświadczeń opartych bywa na wątpliwych danych lekarskich albo też na jednostkowych przypadkach zgonów. Często w rozmowach zwolennicy unikania szczepionek opowiadają o kompletnej nieskuteczności tej metody Zapominają przy tym, że szczepionka nie jest prawie w ogóle pozbawionym wad gwarantem uniknięcia problemów zdrowotnych.

Zdrowie psychiczne jak również emocjonalne ludzi – terapie, po które warto sięgać

Kobieta czytająca książkę
Author: Jonathan Petit
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy mamy świadomość tego, że wiele ludzi, a często także my sami, musimy się uporać z niezliczonymi problemami na tle zdrowotnym. Rzecz jasna, medycyna rozwinęła się w ostatnim czasie w sposób bardzo szybki, co jednak nie spowodowało tym samym, że człowieka przestały łapać przeróżne dolegliwości. Wręcz przeciwnie - w aktualnych czasach możemy wyodrębnić takie jednostki chorobowe, które pojawiły się i ewoluowały dosłownie w ostatnich latach. Dobrym przykładem są między innymi różne rodzaje depresji czy fobii.

Jak wyleczyć grzybicę paznokci? Czy sposoby domowe działają ? Jak długo może trwało leczenie?

zmarszczki
Author: Birte Fritsch
Source: http://www.flickr.com
Są takie choroby, które, pomimo iż nie stanowią zagrożenia dla życia, to jednakże są bardzo uciążliwe. Wiele osób, które cierpią na grzybicę paznokci, bardzo wstydzi się tej niemiłej choroby.

Kto decyduje się na wizytę do specjalisty psychologa i czego może się spodziewać w gabinecie

psychoterapeuta
Source: flickr.com
Na nasze zdrowie składa się nie tylko znakomita kondycja fizyczna, ale także kondycja psychiczna. Wielu specjalistów psychologów twierdzi, że te dwie sfery pozostają w takim oddziaływaniu, że jeżeli jedna zawodzi, to ta druga również nie ma się zbyt dobrze. Na wizytę do psychologa wybierają się zwłaszcza dzieci w wieku przedszkolnym mające trudności w nauce lub te, które sprawiają kłopoty wychowawcze.

Z jakich powodów mogłaby być konieczna transplantacja włosów i w jaki sposób wygląda ten zabieg?

Kosmetyki do pielęgnacji skóry wokół oczu marki LAKSHMI
Author: LAKSHMI
Source: LAKSHMI
W obecnych czasach można śmiało powiedzieć, że medycyna zrobiła nadzwyczajny postęp na wielu swych etapach. Dla przykładu osoby, jakie z różnorodnych, czasem nawet niezwykle poważnych powodów utraciły swoje owłosienie, mogą liczyć na skuteczną pomoc chirurgów.

Kim jest endokrynolog i jak można ekspresowo odkryć porządnego endokrynologa w Sopocie?

badanie tarczycy
Author: COM SALUD Agencia de comunicación
Source: http://www.flickr.com
Endokrynolog jest to lekarz, jaki zajmuje się przeróżnymi zaburzeniami hormonalnymi i nieprawidłowym działaniem gruczołów. Endokrynologia więc jest dziedziną medycyny, która zajmuje się chorobami i zaburzeniami gruczołów. Okazuje się, że aktualnie ogromnie wiele osób cierpi na przeróżne zaburzenia hormonalne. Tego typu choroby zdołają posiadać różnorodne przyczyny, w zależności od schorzenia rekomendowane jest także dobre leczenie.

Cierpisz na choroby dróg oddechowych? Zorientuj się czy lepszy dla ciebie będzie inhalator czy nebulizator

Kiedy dusza choruje
Author: Bird&Co.
Source: Bird&Co.
Przypadłości układu oddechowego są dziś coraz bardziej nagminne. Wynika to bez wątpienia ze wzrostu zanieczyszczeń, zwłaszcza w przypadku ludzi, którzy zamieszkują centra miast. Na dolegliwości może mieć również palenie tytoniu, nie tylko czynne, lecz też bierne, mimo pozorów zdecydowanie bardziej niezdrowe dla naszych płuc.

Leki oraz preparaty na zdrowie sprzedawane w aptekach

tabletki
Author: Treasure
Source: http://www.flickr.com
Żel z diabelskim pazurem jest jednym z produktów leczniczych sprzedawanych w aptekach, ale możliwych do zakupu bez recepty. Niebywale dobrze sprawdza się w minimalizowaniu bólów reumatycznych powstających w przebiegu rozmaitych schorzeń, nie jedynie samego reumatyzmu. Trzeba zaznaczyć, iż dostępność leków, żeli oraz maści bez recepty jest niezmiernie ważna dla ludzi cierpiących na reumatyzm, bowiem nad wyraz trudno jest przewidzieć, kiedy mogą one być zaatakowane przez pojawiające się bóle oraz nie zawsze mogą z miejsca dostać się do doktora, który mógłby wypisać im recepty na następne medykamenty.

Musimy dobrze dbać o drogi moczowe

tabletki
Author: kev-shine
Source: http://www.flickr.com
Kiedy poddajemy się fizjologii, nie rozmyślamy o tym, co wydarza się z naszym organizmem. Nie rozmyślamy, jak wygląda przewód moczowy, ani tym bardziej nie rozmyślamy o tego rodzaju kwestiach w momencie seksu. A jednak warto wiedzieć, iż są to sprawy niezwykle delikatne. Tak identycznie jak delikatny oraz ściśle określony jest czas, jeśli mamy możliwość począć dziecko, jeżeli jedynie zaznaczymy, kiedy wypada nam moment owulacji i dni płodnych, to sprawa jest łatwa, lecz co zrobić kiedy samodzielnie nie umiemy tego ustalić?

Czym jest androgenowe wypadanie włosów? Czy występuje również u pań?

androgenowe wypadanie włosów
Wiele osób ma problemy z wypadaniem włosów. Niestety, natomiast cebulki włosów są ogromnie podatne na wszelkie zmiany w organizmie, oraz niedobór różnego rodzaju substancji. Z tej przyczyny właśnie wiele ludzi stara się dbać jak należy o włosy, a mimo to stale wypadają.


Warto w tego rodzaju sytuacjach dowiedzieć się co jest przyczyną tego stanu rzeczy.

W jaki sposób dbać o uzębienie? Co musimy wiedzieć, czego wystrzegać się?

jędrność
Author: Eddie
Source: http://www.flickr.com
Nie szczotkując ząbków, oddajemy pole mikrobom. Następnie one atakują nas, wywołując nie wyłącznie próchnicę, ale również schorzenia stawów, powiększają niebezpieczeństwo udaru a także zawału.


Etiologia próchnicy jest wielowątkowa, występuje kilka czynników które sprzyjają rozwojowi próchnicy: chorobotwórcze mikroorganizmy tworzące na zębach błonę, tzw. biofilm, czy też też bakteryjną płytkę oraz substrat, a więc pozostałości pokarmowe.

Co powinniśmy mieć w domowej apteczce?

zmysł
Author: Luke Lehrfeld
Source: http://www.flickr.com
Chaos, przeterminowane lekarstwa, niewłaściwe warunki składowania - tak najczęściej wyglądają nasze apteczki . Farmaceuci nazywają je wręcz składami specyfików, albowiem Polacy mają na nieszczęście skłonność do nabywania leków na zapas oraz przechowywania ich latami.

Lekarz urolog

lekarz
Author: Life Mental Health
Source: http://www.flickr.com
Przyjęło się twierdzić, że urolog to specjalista od chorób męskich. Być może dlatego tak jest, że tak naprawdę częściej pacjentami urologicznych poradni stają się panowie. Ale urologia to dziedzina medycyny zajmująca się budową, funkcjonowaniem i rozwiązywaniem problemów narządów moczowo-płciowych. Rozpoznaje i będzie leczył między innymi takie choroby, jak stany zapalne, popuszczanie moczu, zakażenia, impotencja, stany nowotworowe czy zaburzenia funkcji organów płciowo-moczowych, to znaczy pęcherza moczowego, prostaty czy nerek.

Hemoroidy chorobą cywilizacyjną naszych czasów

Według opinii lekarzy, hemoroidy są jedną przypadłości współczesnej cywilizacji. Cierpią na nią tak samo osoby młode jak również w sędziwym wieku. Chorzy na hemoroidy odbierają ją jako krępujący problem, ponieważ znajduje się w obrębie intymnych sfer ciała. W jaki sposób powstają hemoroidy? Jak je leczyć? Czy istnieją metody na zapobieganie ich powstawaniu?

Pages