Niemal wszyscy cierpiący na cukrzycę zaświadczą zgodnie, iż pompa insulinowa podniosła im poziom życia

Cukrzyca to niewątpliwie choroba naszych czasów.


Jej powodem jest zaburzenie w wydzielaniu insuliny. Jak mówią lekarze, cukrzyca której nie leczymy lub niewłaściwie diagnozowana jest jedną z głównych i pośrednich powodów inwalidztwa a także wczesnej śmierci.


Zbyt długi wpływ hiperglikemii jest powodem długotrwałych powikłań cukrzycy. Obecnie na cukrzyce choruje dużo ludzi a także, co ciekawe zwierzęta. Gdy ludzki organizm nie wytwarza odpowiedniej ilości insuliny, która obniżyłaby odpowiednio stan cukru lub jeżeli wcale jej nie wytwarza, wtedy stężenie cukru we krwi narasta i utrzymuje się podwyższone. Gdy taki stan utrzymuje się nawet, gdy, zmienimy naszą dietę mamy prawo mówić, że występuje u nas możliwość zachorowania na cukrzycę.


Łóżko do gabinetu medycznego
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com


narząd
Author: tara hunt
Source: http://www.flickr.com


Najnowsze pompy insulinowe to wygodne urządzenia elektroniczne, podobne do małego smartfona, mogą one z łatwością umieszczane być przy pasku, w kieszeni czy nawet przyczepione do biustonosza - jak używać pomp medtronic. Insulina, za pomocą tego urządzenia jest przekazywana w sposób ciągły i precyzyjny a więc zbliżony do tego, jak działa prawdziwa trzustka. Należy pamiętać, że to urządzenie nie potrafi całkowicie zastąpić zdrowej trzustki, więc jego używanie żaden sposób nie zwalnia z konieczności kontrolowania stężenia glukozy we krwi. Pompa połączona jest z ciałem za pomocą zestawu infuzyjnego, który złożony jest cienkiego drenu zakończonego mikroskopijną rureczką, którą wkłada się pod skórą.
Na krajowym rynku jedną z najczęściej znanych firm tworzących i na dokładkę serwisujących te aparaty jest Medtronic pompy tej produkcji cieszą się dużą popularnością pośród użytkowników.