chory

Podologia – czym się zajmuje?

podolog zabrze
Author: Barn Images
Source: http://www.flickr.com
Podologia to stosunkowo młoda sfera leczenia skupiająca się na diagnostyce, leczeniu a także pielęgnacji stóp. Podolodzy zajmują się zarówno stopami zdrowymi, jak także "chorymi" i zagrożonymi rozwojem jakiejś patologii np. zespołu stopy diabetycznej, czyli groźnego powikłania cukrzycy.

Operacje zaćmy w czeskich ośrodkach zdrowia jako idealna alternatywa dla polskich chorych.

okulista w pracy
Author: MilitaryHealth
Source: http://www.flickr.com
Okazuje się, iż leczenie zaćmy w czeskich ośrodkach zdrowia to świetna alternatywa dla polskich pacjentów. Nie muszą oni bowiem tam czekać w długich kolejkach, lecz zabiegi wykonywane są praktycznie bezzwłocznie. W kraju na zabieg taki czeka prawie 500 000 chorych, a wraz z uprawomocnieniem Dyrektywy Transgranicznej rodacy mają okazję decydować się na to, żeby zabieg wykonać na terenie Republiki Czeskiej.

Leczenie uzależnień - gdzie wyszukiwać wsparcia i na co warto zwrócić uwagę

zajecia z logopedą
Author: Tzuhsun Hsu
Source: http://www.flickr.com
Nie da się ukryć, że ilość osiągalnych współcześnie używek staje się tak duża, żełatwo o zajście w uzależnienie. Warto wiedzieć, że człowiek ma szansę na pozbycie się od nałogu.

Teraz niedoskonałości wzroku można naprawić przy użyciu nowoczesnych narzędzi, nie należy bać się podobnego zabiegu

Kobieta z lusterkiem
Author: www.homejobsbymom.com
Source: http://www.flickr.com
Coraz więcej ludzi zmaga się z niedoskonałościami wzroku lub chorobami narządu oka. Na szczęście techniki walki z takimi komplikacjami są dzisiaj bardzo nowatorskie oraz skuteczne.

Jak poradzić sobie, kiedy musimy zająć się bliską osobą? Czy niezbędne akcesoria są refundowane?

wózek inwalidzki
Source: http://sxc.hu/
Opieka o osobę niepełnosprawną nie jest zagadnieniem lekkim i przyjemnym. Jeśli musimy zająć się osobą, która nie może tego uczynić sama, musisz uzbroić się w cierpliwość, empatię i siłę.

Leczenie uzależnień – jak rozpocząć a także w którym miejscu szukać wsparcia.

Tabletki
Author: kev-shine
Source: http://www.flickr.com
Nie sposób ukryć, iż ilość dostępnych w dzisiejszych czasach używek jest tak wysoka, żełatwo o popadnięcie w uzależnienie. Granica między przelotną zabawą a głębokim uzależnieniem jest bardzo ciężka i nie trudno ją przejść.

Pages