W jaki sposób można odzyskać podatek z pracy w Wielkiej Brytanii? O jakich rzeczach musimy widzieć? Czy warto korzystać ze wsparcia profesjonalnej firmy?

Spora ilość Polaków wyjeżdża do Anglii, aby zyskać lepiej płatną pracę i w tym kraju poukładać sobie życie. Już co piąty obywatel naszego kraju decyduje się na ten krok.


Pracodawcy


Najczęściej wybiera Anglię, lecz również państwa pobliskie przykładowo Irlandię. Sporo osób w ten sposób żyje oraz sporej ilości osób się udało. Takie wyjazdy są związane także z innymi ważnymi zadaniami, jak odzyskanie podatku.


zwrot podatku z irlandii
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com


Niektórzy nasi rodacy wyjeżdżają do Wielkiej Brytanii na stałe, inni traktują taki wyjazd jako dodatkowa forma zarobku. W każdej sytuacji, czy jest to długi czy krótszy wyjazd, można postarać się o zwrócenie podatku. Warunek jest jeden: jeżeli chcemy zwrot podatku z Anglii taka praca powinna być legalna. Trzeba mieć podpisaną umowę, a pracodawca musi odprowadzać za nas stosowne składki - www.pitax.pl/wiedza/sytuacje-podatkowe/zwrot-podatku-z-zagranicy/zwrot-podatku-z-anglii/.


Czas sprawdzania formularzy w Anglii wynosi pomiędzy 4 a 6 miesięcy, a jeśli zarobione przez nas pieniądze nie były wyższe niż próg podatkowy, to zwrot podatku z Anglii będzie w pełnej sumie. Jak próg został przekroczony, to zwracane jest część tych pieniędzy. Pocieszającą informacją dla osób, jakie zapominają o wielu rzeczach jest to, że o taki zwrot możemy ubiegać się do 5 lat wstecz. Podobnie się to przedstawia w innych państwach, na przykład jak chcemy mieć zwrot podatku z Irlandii, ale za każdym razem dobrze jest to sprawdzić - pitax.pl/zwrot-podatku/.


sprzątanie
Author: Hades2k
Source: http://www.flickr.com


Najlepszym pomysłem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, gdyż wtedy możemy mieć pewność, że gotówka trafi na nasze konto.
Dostaniemy ją w miarę szybko i we właściwiej kwocie. Jest sporo tego typu firm, więc miast działać samodzielnie oraz nie mieć pewności czy się uda, lepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy.