dermatolog

Zadbane włosy – jak je pielęgnować?

włosy
Eleganckie włosy to od dawna oznaka urody, a czasem władzy. Długie i zdrowe czupryny władców z frankońskiej dynastii Merowingów symbolizowały ich panowanie. A każdy na pewno kojarzy z Biblii historię o Samsonie, człowieku, który czerpał swą tężyznę fizyczną ze swoich długich włosów.

Czy domowe środki na usunięcie chorób skóry są skuteczne?

Trądzik u dorosłych
Author: 123rf
Source: 123rf
Choroba skóry, podobnie jak nadciśnienie tętnicze czy dolegliwość wieńcowa jest schorzeniem cywilizacyjnym. Określenie: trądzik młodzieńczy staje się coraz rzadziej stosowne, bo spotyka on poza młodzieżą, osoby dorosłe obydwu płci. Miasto Gdańsk jest dużym miastem z masą fachowców z dermatologii.

Jak efektywnie oraz profesjonalnie radzić sobie z kłopotami z cerą?

Kobieta, piękna cera
Author: Mat. prasowe wapteka.pl (istockphoto.com/)
Source: Mat. prasowe wapteka.pl (istockphoto.com/)
Sporo osób ma współcześnie problemy z cerą. Do problemów z cerą zdołamy zaliczyć rozliczne rzeczy, takie jak na przykład pojawianie się wyprysków, trądzik młodzieńczy, przesuszanie się cery albo jej przetłuszczanie się, pękające naczynka, wągry i sporo innych. Kłopoty z cerą mogą się pojawić u każdego, przeważnie mają z nimi styczność młodzi ludzie w okresie dojrzewania, jednakże często pojawiają się one również u osób starszych, zarówno u kobiet jak również u mężczyzn. W jaki sposób sobie radzić z takimi problemami?

Cera typowo trądzikowa u osób nastoletnich, a u osób pełnoletnich - czy należy dbać o nią w taki sposób?

badania
Author: SORAYA
Source: SORAYA
Trądzik jest zmorą każdej osoby, u której to się pokaże - nie wygląda przyjemnie, a tym bardziej nie dodaje nam pewności siebie. Spora większość spośród nas "przeżyło" w swoim życiu choć kilka wyprysków, które ukazały się gdzieś na naszej twarzy - większości też wspomniany "proces" przystopował lub nawet i zanikł całkowicie razem z przekroczeniem samego progu pełnoletności.

Zabiegi medycyny estetycznej – czy warto im się poddawać, interweniować w organizm? Jaka jest Twoja opinia w tym temacie?

liposukcja
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Chyba większość z nas lubi czuć się atrakcyjnie. W szczególny sposób natomiast dbają o to panie. Nieustannie coś udoskonalają w swoim wyglądzie, coś poprawiają. Chodzą na ćwiczenia, żeby mieć fantastyczną sylwetkę, stosują odżywki (do włosów, paznokci), maseczki, chodzą do dermatologa oraz kosmetyczki. Ciągle wynajdują coś, co może być lepsze i lepsze. Wpadają wręcz w błędne koło, nigdy nie są faktycznie zadowolone. Za każdym razem jest jeszcze coś do poprawy.

W jaki sposób troszczyć się o skórę, która ma skłonność do różnego wariantu wyprysków oraz co winno się wtedy stosować?

jak dbać o cerę trądzikową
Author: Alterna
Preferencje do pryszczy mają zazwyczaj persony, które mają cerę tłustą. Wtedy tego typu twarz żąda specjalnej pielęgnacji. W dzisiejszych dniach jest niezwykle dużo środków, jakie mogą pomóc w pielęgnacji takiej cery.


Jeśli posiadasz cerę tłustą i skłonność do pojawiania wyprysków to na pewno namyślasz się jak dbać o cerę trądzikową.

Co musimy wiedzieć o grzybicy paznokci? Czy leczenie tego typu przypadłości trwa długo?

tkanka tłuszczowa
Istnieje dużo nimiłych chorób, w przypadku których proces leczenia trwa sporo czasu. Przykładem jest grzybica paznokci. Co warto na ten temat wiedzieć?


Najczęściej do zarażenia może dojść w pomieszczeniach publicznych, gdzie chodzi się boso.

Pages