dermatolog

Jak efektywnie oraz profesjonalnie radzić sobie z kłopotami z cerą?

Kobieta, piękna cera
Author: Mat. prasowe wapteka.pl (istockphoto.com/)
Source: Mat. prasowe wapteka.pl (istockphoto.com/)
Niemało osób ma współcześnie kłopoty z cerą. Do problemów z cerą możemy zaliczyć różnorodne rzeczy, takie jak na przykład pojawianie się wyprysków, trądzik młodzieńczy, przesuszanie się cery czy jej przetłuszczanie się, pękające naczynka, wągry i sporo innych. Kłopoty z cerą mogą się pojawić u każdego, zwykle mają z nimi styczność młodzi ludzie w okresie dojrzewania, jednakże często pojawiają się one także u osób starszych, zarówno u kobiet jak też u mężczyzn. Jakim sposobem sobie radzić z takimi problemami?

Rozsądniej zapobiegać niż leczyć, czyli czemu nie możemy przekładać wizyty u specjalisty w nieskończoność?

Widok z fotele u dentysty
Author: merri
Source: http://www.flickr.com
Ze zdrowiem nie ma co żartować. Jeżeli martwimy się, że coś jest nie w porządku czym prędzej należy wybrać się do lekarza. Dlaczego? Prędzej rozpoczęte leczenie daje szansę na wyzdrowienie. Nawet zwykły ból zęba może być symptomem czegoś poważniejszego. W myśl mądrej dewizy, iż lepiej zapobiegać niż leczyć, pomyślmy zapisanie się na wizytę u lekarza.

Czy domowe środki na usunięcie chorób skóry są skuteczne?

Trądzik u dorosłych
Author: 123rf
Source: 123rf
Choroba włosów, podobnie jak nadciśnienie tętnicze czy dolegliwość wieńcowa jest zwyrodnieniem cywilizacyjnym. Słowo: trądzik młodzieżowy wydaje się być coraz mniej adekwatne, bo spotyka on poza latoroślą, osoby dorosłe kobiety i mężczyzn. Stolica województwa pomorskiego jest wielkim miastem z masą fachowców od chorób skórnych.

Zadbane włosy – jak je pielęgnować?

włosy
Eleganckie włosy to od dawna świadectwo urody, a nawet przywództwa. Długie i zadbane włosy książąt z frankońskiej dynastii Merowingów symbolizowały ich panowanie. A każdy na pewno kojarzy ze Starego Testamentu przypowieść o Samsonie, wojowniku, który czerpał swą tężyznę fizyczną ze swoich bujnych włosów.

Cera typowo trądzikowa u osób nastoletnich, a u osób pełnoletnich - czy należy dbać o nią w taki sposób?

badania
Author: SORAYA
Source: SORAYA
Trądzik bywa zmorą każdej osoby, u której się ukażę - nie wygląda zbyt przyjemnie, a tym bardziej nie dodaje nam pewności siebie. Większość z nas "przeżyło" w swoim życiu choć kilka wyprysków, które ukazały się na naszej twarzy - większości też wspomniany "proces" przystopował albo nawet zanikł w całkowity sposób wraz z przekroczeniem samego progu pełnoletności.

Zabiegi medycyny estetycznej – czy warto im się poddawać, interweniować w organizm? Jaka jest Twoja opinia w tym temacie?

liposukcja
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Chyba każdy z nas lubi czuć się atrakcyjnie. W wyjątkowy sposób natomiast dbają o to kobiety. Nieprzerwanie coś udoskonalają w swoim wyglądzie, coś poprawiają. Chodzą na ćwiczenia, aby mieć fantastyczną figurę, stosują odżywki (do włosów, paznokci), maseczki, chodzą do dermatologa i kosmetyczki. Ciągle wynajdują coś, co mogłoby być lepsze i lepsze. Wpadają wręcz w błędne koło, nigdy nie są w pełni zadowolone. Zawsze jest jeszcze coś do korekty.

Pages