słońce

Z jakiego powodu warto korzystać z okularów przeciwsłonecznych

soczewki kontaktowe jednodniowe
Author: Swadilfari
Source: http://www.flickr.com
Będą to tak okulary ze szkłami korekcyjnymi, jak i okulary przeciwsłoneczne czy soczewki kontaktowe. Warto zauważyć, że okulary korekcyjne są dzisiaj noszone poprzez wiele dzieci. Dzieje się tak toteż, iż pociech niezwykle sporo czasu spędzają przed komputerem i telewizorem, co niezwykle osłabia ich wzrok, a poza powyższym będą one po prostu niezwykle obciążone obowiązkami szkolnymi, a wobec faktu ekran telewizora zmieniają jedynie na kartki książek.

Jakie wybrać okulary przeciwsłoneczne? Na co najbardziej powinniśmy zwrócić uwagę?

okulary solano
Author: PerDormire
Source: PerDormire
Okulary przeciwsłoneczne są dosyć często niedoceniane, traktowane wyłącznie jako ozdoba, tymczasem najlepiej jak będą ochraniać oczy przed negatywnym działaniem promieni UVA oraz UVB. Pod tym kątem należy z pewnością je dobierać, choć jak wiadomo powinny być również ładne, zrobione z solidnych materiałów.

Kiedy nadciąga jesień przydatna będzie lampa na niepogodę

jesień
Author: frucht1991
Source: http://www.flickr.com
Każdy dobrze wie, że o wiele fajniej się czujemy, kiedy jest ciepło i świeci słońce niż w momencie, kiedy pada deszcz i za oknem jest szaro. Dlatego jesienią i zima wybieramy się na wczasy do miejsc gdzie jest ciepło. Jednak nie zawsze znajdujemy na taki wypad środki. Sporo osób chodzi raz na jakiś czas na solarium, żeby odrobinę się pobudzić i poczuć lepiej. Fototerapia, jest bardzo popularnym sposobem leczenia nie jedynie sezonowej chandry, ale też stanów depresyjnych.