lekarz

Jak dodatkowo zadbać o stan zdrowia? Dlaczego ważne są badania profilaktyczne?

zabieg
Author: COD Newsroom
Source: http://www.flickr.com
Niesamowicie istotne jest systematyczne kontrolowanie swojego stanu zdrowia. Nie bez powodu tak dużo się na ten temat mówi. Przecież jak najwcześniej zdiagnozowana choroba, szczególnie kiedy mowa o różnego rodzaju nowotworach, daje bardzo dobre rokowania na wyleczenie. Rzecz jasna często bywa tak, że gdy nic nas nie nagli, nic nam nie dolega, to nie zaprzątamy sobie głowy jakimiś kontrolami. A to niestety błędne myślenie, gdyż za sprawą profilaktyki możemy ustrzec się różnych niepotrzebnych stresów i zmartwień wiążących się z zachorowaniem.

Korzystanie z prywatnych usług ośrodków zdrowia

lekarz
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Jeżeli chodzi o opiekę zdrowotną w Polsce, to bądź co bądź nie ma szans się cieszyć jej nazbyt sporym poziomem. Dlatego nie jest dziwne, że znacznie więcej ludzi zdecydowanych jest na skorzystanie z prywatnych usług klinik zdrowia, bo dzięki temu są szybciej leczeni.

Zadbane włosy – jak je pielęgnować?

włosy
Ładne włosy to od dawna oznaka urody, a czasami władzy. Rozpuszczone i zadbane fryzury książąt z starofrancuskiej dynastii Merowingów symbolizowały ich królewskość. A każdy na pewno kojarzy ze Starego Testamentu podanie o Samsonie, olbrzymie, który brał swą tężyznę fizyczną ze swoich bujnych włosów.

AFTY - powody pojawienia, objawy i leczenie aft w jamie ustnej

leki
Author: Frédérique Voisin-Demery
Source: http://www.flickr.com
Afty w jamie ustnej są nagminnie spotykaną przypadłością. Przyczyny tworzenia się bolesnych owrzodzeń są przeróżne, od nieodpowiedniej schludności jamy ustnej, przez wyżynające się ósemki, po choroby migdałków bądź przewodu pokarmowego. Afty zazwyczaj znikają samoistnie, aczkolwiek w wybranych przypadkach pomocna jest konsultacja lekarska.

Wizyta u okulisty – w jaki sposób wybrać odpowiedniego lekarza i zachowywać się w czasie badania?

gabinet okulistyczny, okulista, okulary
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Każda osoba powinna starać się możliwie jak najlepiej dbać o swoje zdrowie, ponieważ jeśli raz się je straci, można mieć problemy z jego odzyskaniem, nawet jeśli dysponuje się rzeczywiście bardzo dużymi środkami finansowymi. Na szczęście dzisiaj mamy do dyspozycji sporo badania kontrolnych, które pomagają zatroszczyć się o organizm.

Pages