lekarz

Jak dodatkowo zadbać o stan zdrowia? Dlaczego ważne są badania profilaktyczne?

zabieg
Author: COD Newsroom
Source: http://www.flickr.com
Niesamowicie istotne jest systematyczne kontrolowanie naszego stanu zdrowia. Nie bez powodu tyle się o tym mówi. Wszak jak najwcześniej wykryta choroba, szczególnie gdy mowa o różnych nowotworach, daje najlepsze rokowania na wyleczenie. Oczywiście często bywa tak, że kiedy nic nas nie zmusza do pójścia na wizytę, nic nam nie dolega, to nie zaprzątamy sobie głowy jakimiś kontrolami. A to niestety jest błąd, gdyż za sprawą profilaktyki można ustrzec się wielu niepotrzebnych stresów i zmartwień związanych z zachorowaniem.

Zadbane włosy – jak je pielęgnować?

włosy
Piękne włosy to od dawna świadectwo urody, a czasami władzy. Rozpuszczone i zdrowe czupryny władców z dawnej dynastii Merowingów odzwierciedlały ich władzę. A każdy bez wątpienia zna ze Starego Testamentu historię o Samsonie, olbrzymie, który brał swą tężyznę fizyczną ze swoich nieobcinanych włosów.

AFTY - powody pojawienia, objawy i leczenie aft w jamie ustnej

leki
Author: Frédérique Voisin-Demery
Source: http://www.flickr.com
Afty w jamie ustnej są cyklicznie spotykaną dokuczliwością. Powody tworzenia się bolesnych owrzodzeń są różnorodne, od nieodpowiedniej schludności jamy ustnej, przez wyżynające się ósemki, po zakażenia migdałków lub przewodu pokarmowego. Afty z reguły znikają samodzielnie, jednak w poniektórych przypadkach przydatna jest konsultacja lekarska.

Wizyta u okulisty – w jaki sposób wybrać odpowiedniego lekarza i zachowywać się w czasie badania?

gabinet okulistyczny, okulista, okulary
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Każda osoba powinna próbować faktycznie jak najlepiej dbać o własne zdrowie, ponieważ jeżeli raz się je straci, można mieć trudności z jego odzyskaniem, nawet jeżeli dysponuje się naprawdę dosyć dużymi środkami finansowymi. Na szczęście dziś mamy do dyspozycji dużo badania kontrolnych, jakie pomagają zatroszczyć się o organizm.

Najbardziej rozpowszechnione tendencje w obecnym świecie internetu.

dentysta
Author: Sam Pullara
Source: http://www.flickr.com
Praktycznie każda gałąź działalności ludzkiej przechodzi, w obecnych czasach, ciągłe zmiany. Dlatego też w znacznej większości dziedzin można wyróżnić różnorakie trendy, które w danym czasie zyskały ponadprzeciętną popularność.

Jak zwalczyć nietrzymanie moczu - wyjaśnienie problemu, objawy i sposoby leczenia

szpital
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Nietrzymanie moczu to bardzo wstydliwy kłopot dla osób, które chorują na tę przypadłość. Często bywa tak, że osoby dotknięte tą chorobą w ogóle nie wybierają się do lekarza, gdyż jest to według nich zbyt krępujące. Statystyki potwierdzają, że do problemu nie przyznaje się ok. 1/3 chorujących. Aktualnie problem nietrzymania moczu dotyczy od 4 do 5 milionów Polaków. dwukrotnie częściej zapadają na tę chorobę kobiety.

Pages