Apteczka

Farmaceutyki bez recepty jakie warto mieć w domowej apteczce

Katar
Author: William Brawley
Source: http://www.flickr.com
W domowej apteczce, poza panaceami wydawanymi na receptę, które stosujesz Ty bądź ktoś z Twoich najbliższych, powinny znaleźć się następujące leki: przeciwbólowe, na ból gardła, udrażniające zatoki, obniżające gorączkę, wykrztuśne, przeciwalergiczne, usypiające, wykorzystywane przy urazach, żołądkowe, preparaty witaminowe i podstawowe minerały, oraz prócz tego termometr lekarski.

Czego nie może zabraknąć w plecaku wagabundy?

szpital
Istotną rzeczą w wyposażeniu każdego tułacza oraz przewodnika jest osobista apteczka. Jej zawartość, na nieszczęście częstokroć lekceważony przez turystów może w górskich warunkach pomóc w wielu sytuacjach, a nawet ochronić życie.


Wziąwszy do ręki leki trzeba mieć świadomość, iż wszelki farmaceutyk ma także działanie uboczne a także nie warto bez wyraźnej potrzeby podawać go poszkodowanemu.

Jakie leki powinny znajdować się w dowolnej domowej apteczce?

leki
Author: Dushan Hanuska
Source: http://www.flickr.com
Już nasz nieoceniony poeta epoki odrodzenia Jan Kochanowski napisał, że nasze zdrowie rozpoczyna doceniać dopiero ten, kto je utraci. Dlatego też w jakimkolwiek domu jest mała saszetce z lekami, w której są wszelkie lekarstwa, bandaże higieniczne czy balsamy.

Zdrowie - sportowy tryb życia faktycznie wiele może dopomóc, dlatego jak najszybciej rozpocznijmy go

aktywny tryb życia
Author: Brisbane City Council
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli chcielibyśmy być naprawdę zdrowi, to powinniśmy od razu porzucić swoje stare i szkodzące nam nawyki, które doprowadziły do tego, iż staliśmy się ospali i nie mamy sił. Pewnie nikomu nie trzeba tłumaczyć, że nasza życiowa siła płynie z tego, jakimi podejmujemy na co dzień. Jeżeli pozwalamy sobie na to, aby na naszych talerzach zalegały same niezdrowe dania, to nie dziwmy się, iż ciągle musimy odwiedzać lekarzy.

Co jest konieczne do poprawnego przeprowadzenia pierwszej pomocy – różne materiały opatrunkowe

apteczka
Source: flickr.com
Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy bez wątpienia przyda się każdej osobie i dlatego też warto ją ćwiczyć, zarówno samemu jak również podczas profesjonalnych szkoleń , jak również lekcji PO. Aby efektywnie pomagać osobie poszkodowanej w wypadku albo z powodu choroby nieodzowna jest właściwa wiedza teoretyczna , jak również umiejętności praktyczne. Każdy powinien wiedzieć, jak zatamować płynącą krew lub założyć prosty opatrunek. Zdecydowanie należy mieć na uwadze, że takie rzeczy jak materiały opatrunkowe są w dwudziestym pierwszym wieku dostępne we wszystkich aptekach; warto również mieć je cały czas w swoim domu, a w wielu placówkach publicznych są wręcz niezbędnikiem.