Leczenie

Jak zwalczyć nietrzymanie moczu - wyjaśnienie problemu, objawy i sposoby leczenia

szpital
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Nietrzymanie moczu to niezwykle wstydliwy problem dla ludzi, którzy cierpią na tę przypadłość. Często bywa tak, że chorzy w ogóle nie wybierają się do lekarza, gdyż jest to według nich za bardzo krępujące. Statystyki potwierdzają, że do choroby nie przyznaje się ok. 1/3 chorujących. Obecnie problem nietrzymania moczu dotyczy od 4 do 5 milionów Polaków. Dwa razy częściej chorują kobiety.

W jaki sposób przedstawia się tradycyjna chińska medycyna?

chiny
Source: pixabay.com
Medycyna chińska to niezwykle interesująca medyczna tradycja chińska, która ma już przeszło 3 tysiące lat. W medycynie chińskiej sporą wagę przykłada się do akupunktury, dobrej diety, akupresury, a także gimnastyki i ziołolecznictwa. W medycynie chińskiej można zauważyć sporą dbałość o profilaktykę, opiera się ona również na teorii pięciu przemian oraz yin oraz yang. Medycyna chińska kładzie potężny nacisk na prawidłowe funkcjonowanie organizmu i jego narządów.

Dlaczego należy nie zapominać o kontrolnych wizytach u stomatologa

fotel dentystyczny
Author: East Midtown
Source: http://www.flickr.com
Obecnie prawie każdy wie, że należy dbać o higienę jamy ustnej i regularnie bywać u stomatologa. Prawidłowa higiena jamy ustnej przeważnie nie wystarcza, gdyż na co dzień nie dbamy o zdrową dietę i spożywamy za dużo cukrów, które niszczą zęby. Podczas gdy dobry stan uzębienia ma także spory wpływ na nasz stan zdrowia.

Co to jest odtrucie alkoholowe i jak zachodzi skuteczne leczenie alkoholizmu w specjalnych ośrodkach?

alkohol
Source: pixabay.com
Masz kłopot z trunkami i chcesz oczyścić swoje ciało? Udaj się do centrum w którym leczy się alkoholizm. Tak się składa, że uzależnienie od alkoholu niezmiernie często powiązane jest z wszelkiego typu kłopotami zdrowotnymi wskazanej osoby, a także z kłopotami ogólnego stanu psychicznego zdrowia.

Jak efektywnie oraz profesjonalnie radzić sobie z kłopotami z cerą?

Kobieta, piękna cera
Author: Mat. prasowe wapteka.pl (istockphoto.com/)
Source: Mat. prasowe wapteka.pl (istockphoto.com/)
Sporo osób ma współcześnie problemy z cerą. Do problemów z cerą zdołamy zaliczyć rozliczne rzeczy, takie jak na przykład pojawianie się wyprysków, trądzik młodzieńczy, przesuszanie się cery albo jej przetłuszczanie się, pękające naczynka, wągry i sporo innych. Kłopoty z cerą mogą się pojawić u każdego, przeważnie mają z nimi styczność młodzi ludzie w okresie dojrzewania, jednakże często pojawiają się one również u osób starszych, zarówno u kobiet jak również u mężczyzn. W jaki sposób sobie radzić z takimi problemami?

Dobry sposób na leczenie wad wzroku i problemów z patrzeniem

Badanie wzroku
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
O oczy warto dziś szczególnie mocno dbać, ograniczając na przykład oglądanie telewizji bądź przesiadywanie przed ekranem. W mnóstwie wypadków kwestia ta bywa jednak nie aż tak łatwa. W obecnych czasach z przyczyn różnorodnych chorób, urazów niemała liczba populacji nierzadko narzeka na trudności ze wzrokiem. Jak je jednak najlepiej leczyć? Użyteczne może tu być zazwyczaj dobre zdiagnozowanie jakichkolwiek trudności i leczenie wad wzroku na przykładu u docenianego okulisty.

Zwyrodnienia pleców są uleczalne.

kręgosłup
Author: NIH Image Gallery
Source: http://www.flickr.com
Uraz kręgosłupa stanowi przypadłość mnóstwa ludzi. Ilość lat nie ma w tym wypadku, tak konkretnego, jak kiedyś znaczenia. Urazy po operacjach dotykają coraz bardziej osoby młode, które w przeszłości nie walczyły z dolegliwościami pleców.
Zwiększenie się popytu na zabiegi fizjoterapeutyczne warunkowany jest przez znaczne zmiany w life style’u grup społecznych.

Pages