Podobno ludzie dzielą się na takich, którzy kawę kochają i tych, którzy żyć bez niej nie mogą - kawa od zarania jest luksusowym towarem smakoszy

Nie ma na tej planecie takiej istoty, która przynajmniej raz w życiu nie skosztowałaby kawy. Wszyscy znają jej smak. Aromat kawy jest wyczuwalny z kilometra i nie można go pomylić z czymś innym.
upominek
Author: Mover el Bigote
Source: http://www.flickr.com


Kawa to trunek rodem z Olimpu. Ludzie popijają ją z uwielbieniem, ale też z pasją parzą i produkują.


krokiet
Author: Martin Cooper
Source: http://www.flickr.com


Kawa Vergnano jest jednym z przykładów jak namiętność do kawy jest widoczna w każdej szklaneczce. firma została założona pod koniec dziewiętnastego stulecia w Turynie i do obecnych czasów wiedzie prym wśród najlepszych kaw na świecie. Wybór tylko najlepszego gatunku ziaren, stała kontrola jakości oraz oddanie odwiecznym metodom palenia to zapewnienie rewelacyjnego produktu. Firma oferuje również młynki i zaparzacze do kawy, żeby aromat kawy vergnano odczuwalny był jeszcze bardziej i intensywniej.


sport
Author: www.holle.pl
Source: www.holle.pl


Następnym ideałem kawy o niepospolitym smaku jest Coffeelab (dostępne na stronie Qualia). Jest to przykład ojczystej palarni, która mimo młodego wieku w niczym nie ustępuje starszym krewniakom z Włoch lub Austrii. Swoją siedzibę mają w stolicy i jak sama nazwa wskazuje - lab znaczy laboratorium - odbywają się u nich niesłychane rzeczy. Takich mieszanek i przeróbek na temat kawy nie wyparłby się sam mistrz. Właściciele Coffeelab zdecydowali się postawić na świeżość.
Z tego powodu nie ograniczają się to starych procedur i ciągle próbują nowych połączeń co daje niebywałe rezultaty.


Nawet jeżeli nie jesteście fanami kawy, dla niektórych szklaneczek wypełnionych tym szlachetnym trunkiem warto uczynić wyjątek i poczuć ten niezwykły smak.