Powiększanie biustu. O czym należałoby wiedzieć przed zabiegiem?

Zabieg powiększania biustu przy użyciu silikonowych implantów jest najczęściej przeprowadzaną operacją plastyczną w Polsce jak też na świecie. W USA co roku wykonuje się sześćset tysięcy operacji tego rodzaju.


powiększanie biustu cena
Source: http://facetaria.pl/
Poddają się mu kobiety zwykle w wieku 20-40 lat. Zabieg trwający przeważnie plus minus 1,5 godziny wykonywany jest w ogólnym znieczuleniu. Najczęstsze przyczyny powiększania piersi to: zwiększenie rozmiaru biustu u kobiet, które uznają, iż mają zbyt mały biust; podniesienie piersi, korekta kształtu biustu u kobiet po ciąży oraz likwidacja asymetrii między obu piersiami. Jeżeli idzie o koszt powiększenia biustu kształtuje się różnie. W ostatnich latach coraz to bardziej widać, iż Polki chcą korekcji naturalnej, harmonijnie pasującej do ich postawy ciała.


W jaki sposób wygląda zabieg i przygotowanie do niego? Po pierwsze wykonywany jest w ogólnym znieczuleniu. Powinno się być w 100% zdrowym. Nie mieć miesiączki, nie być w brzemienności, nie przyjmować preparatów przeciwbólowych zawierających kwas acetylosalicylowy. Naturalnie podstawą kwalifikacji do operacji są doskonałe wyniki badań, m.in. morfologii, USG piersi. Trochę inną grupą pacjentek są kobiety, które powiły dzieci. Tutaj bardziej niż o powiększeniu mówimy o modelowaniu piersi. W następstwie ciąży i karmienia piersią zmienia się układ biustu, skóra traci swoją elastyczność. Piersi tracą swój młodzieńczy kształt. Kłopot wynika głównie z tego, że Polki decydują się na dzieciątko coraz później. Inną często wykonywaną operacją (np. znajdź informacje) jest korekta powiek wrocław.


Późne macierzyństwo to dla ciała kobiety ogromne wyzwanie – im pacjentka dojrzalsza tym trudniej jej ciało powraca do kształtu sprzed ciąży.