depresja

Czy dopomoże lampa depresja przecież nie okazuje się być miła

depresja
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com
Depresja sezonowa ma możliwość dopaść każdego z nas

Zmęczenie pracą, błyskawiczne tempo funkcjonowania, a do tego jeszcze brak słońca i prywatne sprawy, które nie zawsze układają się tak jak byśmy chcieli. To wszystko powoduje, że coraz więcej osób na swojej skórze przekonuje się, co to będzie depresja sezonowa oraz jak trudno będzie przy niej pracować.

Problemy natury psychologicznej – kiedy pójść do specjalisty z depresją?

naturalne kosmetyki w postaci olejków
Author: Naomi King
Source: http://www.flickr.com
Dolegliwości psychologiczne spotykane są co raz częściej. Bez znaczenia jest obecnie wiek. Nawet małe dzieci są narażone na depresję lub nerwicę, jeżeli zostaną poddane silnym, niekorzystnym sytuacjom emocjonalnym.


Mamy obszary w Polsce, gdzie z pewnych względów większa liczba ludzi ma problemy psychologiczne.

Zdrowie psychiczne jak również emocjonalne ludzi – terapie, po które warto sięgać

Kobieta czytająca książkę
Author: Jonathan Petit
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy mamy świadomość tego, że wiele ludzi, a często także my sami, musimy się uporać z licznymi problemami na tle zdrowotnym. Rzecz jasna, medycyna rozwinęła się ostatnimi czasy w sposób bardzo szybki, co jednak nie spowodowało nagle, że człowiek nie musi przejmować się swoim zdrowiem. Wręcz przeciwnie - w dzisiejszych czasach można wyodrębnić takie jednostki chorobowe, które pojawiły się i ewoluowały właśnie w ostatnich latach. Klasycznym przykładem są chociażby rozmaite rodzaje depresji czy fobii.

Jakimi metodami najlepiej uporać się z depresją?

depresja człowieka
Author: david pacey
Source: http://www.flickr.com
Depresja to poważna choroba - w sumie nieco zapominamy jak trudnym przypadkiem jest ta osoba, która choruje na depresję, lecz najzwyczajniej nie podejmuje walki. Oczywiście są różne rodzaje stanów depresyjnych, niektórzy mówią, że w dzisiejszych czasach dużo osób co prawda choruje na depresję, lecz zasadniczo nie jest ona bardzo poważna. Nieco w tym wszystkim jest prawdy, bo w końcu no jakby nie patrzeć bardzo często taki człowiek, który naprawdę choruje na depresję, nawet jeśli nie chce z nią walczyć, jest do tego zmuszony. Rodzina wysyła go do zakładu psychiatrycznego i tyle.

Jak leczyć depresję? I czym ona jest?

depresja
Source: pixabay
Czy dowiadywaliśmy się co to jest depresja?

Nie czujemy na nic chęci, wszystko nas nuży, drażni i mamy poczucie że calutki świat będzie przeciw nam, kiedy my przecież tylko pragniemy troszeczkę poleżeć w łóżku oraz nic nie robić? A być może mamy kogoś, kogo działanie zaczyna nas zastanawiać oraz mamy poczucie, że już wcale nie możemy do niego dotrzeć?

Zrozumieć siebie czyli po co mi warsztaty psychologiczne?

warsztaty psychologiczne
Source: flickr.com
Przeważnie pojawia się niepostrzeżenie. Ignorujemy symptomy, zagryzając smutek tabliczką czekolady. Mimo to, przygnębienie i zniechęcenie coraz bardziej przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu. W końcu nastaje moment, iż nie mamy sił by wstać z łóżka w choćby najpiękniejszy poranek.

Depresja poważną chorobą XXI wieku – jak z nią walczyć?

światło
Author: 霞客 周
Source: http://www.flickr.com
Już od dawna wiadomo, że depresja to jedna z tych przypadłości z jakimi trzeba za wszelką cenę walczyć, bowiem nieleczona może niestety doprowadzić do poważnych konsekwencji. Niektórzy nazywają ją chorobą cywilizacyjną XXI wieku, ponieważ może dotknąć każdego – bez względu na wiek, płeć, czy miejsce zamieszkania.

Pages