formularz

Obowiązki każdego, kto pracował zarobkowo – rozliczenia fiskusem

podatki
Author: 401(K) 2012
Source: http://www.flickr.com
Każdy, kto w danym roku podatkowym pracował legalnie, a tym samym zarabiał ma obowiązek do końca kwietnia kolejnego roku kalendarzowego złożyć w Urzędzie Skarbowym formularz PIT. Obowiązki w tej kwestii reguluje obowiązujące w Polsce prawo. Należy pamiętać, że jego łamanie to widmo naprawdę poważnych kłopotów. Przestępstwa skarbowe są bowiem w Polsce solidnie karane.Rozliczenie roczne PIT składamy zawsze do końca kwietnia roku, który następuje po tym, za który się rozliczamy. U nas rok podatkowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym, co naprawdę poważnie ułatwia sprawę
.

Dlaczego warto rozliczyć pit drogą internetową? Jakiego rodzaju korzyści dzięki takim działaniom można zyskać? O czym dobrze wiedzieć?

podatki w polsce
Author: Simon Cunningham
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób myśli nad tym, czy warto rozliczać PIT drogą internetową. To aktualnie ma pewno bardzo popularna forma rozliczeń. Pomimo to wiele osób bez przerwy korzysta ze standardowych sposobów, ponieważ nie zdają sobie sprawy, jak wiele pozytywów gwarantuje internetowe rozliczenie. Rozliczenie pit 2016 online jest z pewnością o wiele prostsze. Przy rozliczeniach standardowych z każdą sprawą trzeba uporać się samemu i nikt nam raczej w tym nie pomoże.

Rozliczanie się z podatków za 2015 – co warto pamiętać

dokumenty
Author: http://www.freeimages.com
Source: http://www.freeimages.com
Coroczne rozliczanie się z podatku to dla wielu osób bardzo twardy orzech do zgryzienia. Dotyczy to zwłaszcza osób, które mają dochody z rozmaitych źródeł, prowadzą własną działalność gospodarczą albo, paradoksalnie, uzyskują przeróżne zapomogi , jak również stypendia. Do tego mogą jeszcze dojść tak skomplikowane sprawy, jak dla przykładu rozliczenie darowizn lub wygranych z konkursów lub podział alimentów po rozejściu się małżonków.