Jaką metodą zdecydować się na najlepsze biuro rachunkowe

Wybranie dobrego biura rachunkowego do obsługi firmy to duże wyzwanie. Od odpowiedniego wyboru ogromnie dużo zależy, przede wszystkim prawidłowe rozrachunki z urzędem skarbowym. Ewentualny błąd w tych rozliczeniach może mieć poważne następstwa. Wybierając biuro księgowe do obsługi własnej firmy trzeba wziąć pod uwagę a także skrupulatnie sprawdzić kilka tematów. Najistotniejszą sprawą będzie zbadanie czy biuro ma certyfikat rachunkowy Ministra Finansów. Skontroluj skrupulatnie czy przedłożony Ci dowód jest aktualny.


podatki w Olsztynie to nasza specjalność
Source: pixabay.com
Następną istotną kwestią, którą musisz skontrolować jest bieżąca polisa ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Wykupienie takiej polisy przez biuro rachunkowe będzie osłoną przed popełnieniem ewentualnych omyłek, jednakże świadczy też, iż prowadzący biuro traktują swoich klientów istotnie poważnie – wykupienie podobnej polisy nie jest tanie. Najlepiej przy okazji sprawdzić, czy biuro - zajrzyj koniecznie - rachunkowe objęło ubezpieczeniem również czynności, które nie podlegają przymusowemu ubezpieczeniu (np. prowadzenie podatkowej książki przychodów oraz rozchodów), tam również mogą powstać pomyłki za które masz prawo domagać się zadośćuczynienia. Miej na uwadze, iż za błędy księgowe odpowiedzialność przed skarbówką ponosisz Ty jako podatnik, zaś dopiero później przysługuje Ci prawo do potencjalnego zadośćuczynienia. Biuro rachunkowe nie ponosi odpowiedzialności za obowiązki podatkowe swojego klienta wobec fiskusa i pamiętaj - nie ma tu znaczenia treść umowy jaką zawrzesz z biurem. Dobierając biuro księgowe zorientuj się czy biuro indywidualnie podchodzi do własnych klientów. Unikaj ogromnych biur, gdzie Twa firma „zginie w tłumie”. Istotne aby biuro było w stanie zagwarantować Ci jednego księgowego, jaki będzie się zajmował indywidualnie Twoją jednostką, a przez to kontaktował się z Tobą.


biuro rachunkowe
Taki układ jest na pewno lepszy a także bezpieczniejszy. Także Ty będziesz mieć duży komfort wiedząc dokładnie, kto na stałe zajmuje się Twymi sprawami. Jeżeli zaczniesz przekazywać swoje ważne dokumenty recepcjonistce itp. natomiast oświadczenia zacznie sporządzać Ci ktoś bezimienny z kim w dodatku nie zdołasz się skontaktować i jaki nie zna realiów Twej firmy, możesz przypłacić to wieloma pomyłkami.W jaki sposób znaleźć biuro księgowe w swoim mieście? To nic trudnego, starczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: podatki Olsztyn.