badanie

Niezbyt dobrze widzisz? Dowiedz się, co powinieneś uczynić i gdzie się udać, by móc sobie pomóc

słaby wzrok
Author: JZO
Source: JZO
Zmysł wzroku jest bardzo istotny dla ludzi. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zwinnie się poruszać, czytać i pisać, oglądać przyrodę i zadziwiać się pięknem. Niestety nie zawsze go cenimy tak bardzo, jak powinniśmy. Dopiero, gdy zaczyna się psuć, dociera do nas, jak ciężko mogłoby być bez niego. Dzisiaj w Rzeczypospolitej wzrok bada się już noworodkom.

Jak zwalczyć nietrzymanie moczu - wyjaśnienie problemu, objawy i sposoby leczenia

szpital
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Nietrzymanie moczu to bardzo wstydliwy problem dla osób, które cierpią na tę przypadłość. Nierzadko zdarza się tak, że osoby dotknięte tą chorobą wcale nie udają się do lekarza, ponieważ jest to według nich za bardzo krępujące. Liczby potwierdzają, że do problemu nie przyznaje się ok. 1/3 chorujących. Obecnie problem nietrzymania moczu dotyka od 4 do 5 milionów Polaków. dwukrotnie częściej chorują kobiety.

Na czym polega mikroskopowe badanie żywej kropli krwi

badanie krwi
Author: Alexey Ivanov
Source: http://www.flickr.com
Badanie żywej kropli krwi to technologia badawcza służąca ocenie zdolności organizmu do podtrzymania wewnętrznej stabilności, nazwanej homeostazą. Wymogiem równowagi organizmu jest podtrzymanie parametrów jego krwi na właściwym poziomie. Zalążki wykorzystywania tej metody datuje się na początek zeszłego stulecia, kiedy w obrazie mikroskopowym obserwowano krew pod kątem obecności krętków bladych w krwi, świadczących o zachorowaniu na kiłę.

Mało inwazyjne postępowanie uznane w obecnej medycynie

Kobieta u lekarza
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Medycyna również musi iść z duchem czasu. Nie można stale badać i leczyć pacjentów metodami, które były skuteczne 10 albo i 20 lat temu. Dziś jest o wiele więcej możliwości niż dawniej. Dlatego na przykład laparoskopia wrocław w tym mieście nie jest niczym dziwnym.

Kilka słów na temat badań USG - dowiedz się potrzebne informacje

Kobieta
Author: Nelson L.
Source: http://www.flickr.com
Są sytuacje, w których może pojawić się ból dotykający niektóre części cała, wówczas warto niezwłocznie wybrać się do doktora w celu pilnych konsultacji, bądź też - w ostateczności - na właściwe badania, aby znaleźć źródło bólu.

O serce troszczyć się powinniśmy szczególnie. Pamiętaj o EKG!

Ekg
Author: speedoglyn1
Source: http://www.flickr.com
Kiedy usłyszysz serce – widzisz życie, więc w momencie kłopotów z sercem, oblany potem zastanawiasz się, co będzie z tym życiem. Nie martw się, nie każde komplikacje, jakie rozszerzasz do granic niebotycznych, charakteryzują od razu coś strasznego. Serce, jak każdy narząd posiada własne złe dni, i chociaż stale zapracowane, zadbane i sprawdzane na bieżąco, będzie silne niczym dzwon przez wiele lat.

W sytuacji, jeśli są trudności z zajściem w ciążę, trzeba poszukiwać przyczyny oraz sposobu na żeby być rodzicami

słońce
Author: gnuckx
Source: http://www.flickr.com
Mnóstwo par marzy o tym, że będzie rodzicami, lecz czasami jest tak, że występują problemy z zajściem w ciążę. W przypadku jeżeli przez dłuższy czas nie udaje się zajść w ciążę, należy udać się do lekarza oraz wykonać pełną gamę badań, jaką zadysponuje.

Masz objawy nowotworu bądź dostrzegasz je u bliskich? Udaj się na wizytę do lekarza genetyka

genetyk
Author: NOAA Photo Library
Source: http://www.flickr.com
Zalecenia od genetyka klinicznego to bardzo ważna, a przy okazji ciągle niepopularna i niezbyt często praktykowana w Polsce szansa na wyjaśnienie zagrożeń o charakterze genetycznym, uwarunkowanych rodzinnie lub objawiających się nagle. Co lepiej wiedzieć o wizytach u genetyków, kiedy pójdziemy do tego fachowca? Co dają konsultacje u specjalistów z dziedziny genetyki?

W jaki sposób dobrać należyty gabinet lekarski dla młodej matki?

ginekolog
Author: Daniel Lobo
Source: http://www.flickr.com
Nie jesteśmy społeczeństwem bardzo troszczącym się o własne zdrowie, do lekarzy chodzimy nieczęsto. Rzecz jasna większość z nas w pierwszej chwili stwierdzi, że jest to wina niedofinansowania służby zdrowia, i w jakiejś części jest to prawdą - mało kto ma na tyle wytrwałości aby czekać na najprostsze badanie kilka miesięcy czy rok. Nie jest to zresztą jedynie kwestia braku funduszy w publicznym woreczku z inskrypcją "zdrowie" ale również często niewystarczająca liczba profesjonalistów, a więc kwestia edukacji.