badanie

Niezbyt dobrze widzisz? Dowiedz się, co powinieneś uczynić i gdzie się udać, by móc sobie pomóc

słaby wzrok
Author: JZO
Source: JZO
Zmysł wzroku jest bardzo ważny dla każdego człowieka. Dzięki niemu możemy wprawnie się poruszać, czytać i pisać, oglądać przyrodę i podziwiać piękno. Niestety nie zawsze go cenimy tak bardzo, jak na to zasługuje. Dopiero, kiedy zaczyna podupadać, zauważamy, jak ciężko mogłoby być gdyby go nie było. Aktualnie w naszym państwie wzrok bada się już noworodkom.

Jak zwalczyć nietrzymanie moczu - wyjaśnienie problemu, objawy i sposoby leczenia

szpital
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Nietrzymanie moczu to bardzo wstydliwy problem dla ludzi, którzy chorują na tę przypadłość. Często bywa tak, że chorzy w ogóle nie udają się do lekarza, ponieważ jest to dla nich zbyt krępujące. Statystyki potwierdzają, że do problemu nie przyznaje się nawet 1/3 chorujących. Obecnie kłopot nietrzymania moczu dotyka od 4 do 5 milionów Polaków. Dwa razy częściej zapadają na tę chorobę kobiety.

O serce troszczyć się powinniśmy szczególnie. Pamiętaj o EKG!

Ekg
Author: speedoglyn1
Source: http://www.flickr.com
Kiedy usłyszysz serce – widzisz życie, więc w momencie kłopotów z sercem, oblany potem zastanawiasz się, co będzie z tym życiem. Nie martw się, nie każde komplikacje, jakie rozszerzasz do granic niebotycznych, charakteryzują od razu coś strasznego. Serce, jak każdy narząd posiada własne złe dni, i chociaż stale zapracowane, zadbane i sprawdzane na bieżąco, będzie silne niczym dzwon przez wiele lat.

Mało inwazyjne postępowanie uznane w obecnej medycynie

Kobieta u lekarza
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Medycyna również powinna iść z duchem czasu. Nie da się ciągle badać i leczyć ludzi sposobami, które były skuteczne 10 albo i 20 lat temu. Dziś jest o niebo więcej możliwości niż dawniej. Dlatego np. laparoskopia wrocław w tym mieście nie jest niczym dziwnym.

W sytuacji, jeśli są trudności z zajściem w ciążę, trzeba poszukiwać przyczyny oraz sposobu na żeby być rodzicami

słońce
Author: gnuckx
Source: http://www.flickr.com
Mnóstwo par marzy o tym, że będzie rodzicami, lecz czasami jest tak, że występują problemy z zajściem w ciążę. W przypadku jeżeli przez dłuższy czas nie udaje się zajść w ciążę, należy udać się do lekarza oraz wykonać pełną gamę badań, jaką zadysponuje.

Kilka słów na temat badań USG - dowiedz się potrzebne informacje

Kobieta
Author: Nelson L.
Source: http://www.flickr.com
Są sytuacje, w których może pojawić się ból dotykający niektóre części cała, wówczas warto natychmiast wybrać się do lekarza w celu pilnych konsultacji, bądź też - finalnie - na właściwe badania, by znaleźć źródło bólu.

Masz objawy nowotworu bądź dostrzegasz je u bliskich? Udaj się na wizytę do lekarza genetyka

genetyk
Author: NOAA Photo Library
Source: http://www.flickr.com
Zalecenia od genetyka klinicznego to bardzo ważna, a przy okazji ciągle niepopularna i niezbyt często praktykowana w Polsce szansa na wyjaśnienie zagrożeń o charakterze genetycznym, uwarunkowanych rodzinnie lub objawiających się nagle. Co lepiej wiedzieć o wizytach u genetyków, kiedy pójdziemy do tego fachowca? Co dają konsultacje u specjalistów z dziedziny genetyki?

Na czym polega mikroskopowe badanie żywej kropli krwi

badanie krwi
Author: Alexey Ivanov
Source: http://www.flickr.com
Badanie kropli krwi to technika badawcza służąca ocenie zdolności ciała do utrzymania wewnętrznej stabilności, nazwanej homeostazą. Warunkiem stabilności organizmu jest utrzymanie parametrów jego krwi na właściwym poziomie. Zalążki wykorzystywania tej metody datuje się na początek ubiegłego stulecia, kiedy w obrazie mikroskopowym obserwowano krew pod kątem obecności krętków bladych w krwi, znamionujących o zachorowaniu na kiłę.

W jaki sposób dobrać należyty gabinet lekarski dla młodej matki?

ginekolog
Author: Daniel Lobo
Source: http://www.flickr.com
Nie jesteśmy społeczeństwem bardzo troszczącym się o własne zdrowie, do lekarzy chodzimy nieczęsto. Rzecz jasna większość z nas w pierwszej chwili stwierdzi, że jest to wina niedofinansowania służby zdrowia, i w jakiejś części jest to prawdą - mało kto ma na tyle wytrwałości aby czekać na najprostsze badanie kilka miesięcy czy rok. Nie jest to zresztą jedynie kwestia braku funduszy w publicznym woreczku z inskrypcją "zdrowie" ale również często niewystarczająca liczba profesjonalistów, a więc kwestia edukacji.