lekarz

Czy wiemy, że okazuje się być coś takiego jak sąd lekarski?

lekarz
Author: Life Mental Health
Source: http://www.flickr.com
Doktorzy również mają szansę okazać się postawieni przed sądem

Musimy sobie wydawać sprawę z tego, że lekarze muszą się liczyć z odpowiedzialnością za własne decyzje. Z tym, że kiedy coś wykonają źle oraz z ich winy pacjent będzie okaleczony, lub nawet straci życie, to będą pociągnięci do odpowiedzialności za decyzje, które wtedy podejmowali. Przez to właśnie lekarze są właściwie ubezpieczeni, ale z drugiej strony również zrobią wszystko, żeby posiadać świadomość, że ich wiedza dopomoże wyleczyć nawet te najcięższe przypadki oraz że będą wiedzieli, jakie decyzje podjąć w odpowiedniej chwili.

Jak zwalczyć nietrzymanie moczu - wyjaśnienie problemu, objawy i sposoby leczenia

szpital
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Nietrzymanie moczu to bardzo wstydliwy problem dla ludzi, którzy chorują na tę przypadłość. Często bywa tak, że chorzy w ogóle nie udają się do lekarza, ponieważ jest to dla nich zbyt krępujące. Statystyki potwierdzają, że do problemu nie przyznaje się nawet 1/3 chorujących. Obecnie kłopot nietrzymania moczu dotyka od 4 do 5 milionów Polaków. Dwa razy częściej zapadają na tę chorobę kobiety.

Masaż dla kobiet ciężarne jest idealnym wyjściem, żeby pozbyć się dolegliwości oraz zmęczenia

Smaczne sposoby na upał
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Aktualnie masaże relaksacyjne oraz terapeutyczne są niezwykle popularne. Zapisuje się na nie bardzo dużo osób, które prowadzą siedzący tryb życia. Nie każdy jednakże wie, iż z masażu z łatwością mogą, i powinny, korzystać też kobiety w ciąży.


Kobiety ciężarne dość często uskarżają się na różne dolegliwości, takie jak bóle krzyża czy nóg.

Wszystko o magicznym miejscu na ciałach kobiet, sposób na powiększenie punktu G.

Lekarz
Author: Life Mental Health
Source: http://www.flickr.com
Satysfakcja z seksualnego życia uzależniona jest od ogromnej ilości najróżniejszych czynników, które mają wpływ na to, jak kobiety odczuwają bodźce i reagują na nie. Jednym z nich jest tak zwany punkt G, uznawany za jedno z najwrażliwszych miejsc na kobiecych ciałach.

Nabywasz okulary? Znajdź odpowiednie oprawki!

okulary
Author: Nicole Kasper
Source: http://www.flickr.com
W obecnych realiach, za sprawą ciągłego korzystania z komputerów, niezwykle dużo ludzi ma słaby wzrok. Mimo, iż te urządzenia są jak najlepszej standaryzacji, to i tak długie nastawianie naszych oczu na takie bodźce jest dla nich bardzo szkodliwe. Poza tym, istotnym aspektem w pojawianiu się schorzeń wzroku jest również genetyka, gdyż taki astygmatyzm przykładowo, łatwo odziedziczyć po mamie czy tacie.

Zadbaj o dobry styl życia.

ekologiczne jedzenie raw
Author: Holistic Sverige AB
Source: http://www.flickr.com
Praktycznie każdy doktor zgodzi się co do tego, że nasz codzienny sposób odżywiania się może mieć ogromny wręcz wpływ na ogólną kondycję naszego organizmu. Często nawet o tym nie wiemy, ale lekceważenie swojej diety może narazić nas na całe mnóstwo istotnych problemów zdrowotnych, więc jeśli chcielibyśmy nieustannie cieszyć się faktycznie silnym i wolnym od różnych dolegliwości organizmem to konieczne będziemy musieli potraktować takie sprawy z jak najwyższą uwagą.

Jak znaleźć naprawdę dobrego lekarza? Zobacz, jakie są nasze typy!

zdrowe warzywa na obiad
Author: Chris F
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach namiary na dobrego lekarza są z pewnością na miarę złota. Oczywiście właściwie na każdym rogu ulicy jest jakaś przychodnia, jeśli jednak przychodzi co do czego i chcesz dostać naprawdę dobrą i specjalistyczną poradę lekarską, wówczas okazuje się, że nie każdy doktor jest w stanie nam jej udzielić.

Sprawdź jakie specjalności oferuje prywatna przychodnia medyczna

gabinet ginekologiczny
Author: Agência de Notícias do Acre
Source: http://www.flickr.com
Prywatna klinika medyczna, realizuje w dzisiejszych czasach ogromny zakres usług medycznych, które dotyczą leczenia chorób przewlekłych i zakaźnych, ale również wielu rozmaitych dolegliwości.

Zadbane włosy – jak je pielęgnować?

włosy
Piękne włosy to od dawna świadectwo urody, a nawet panowania. Długie i zdrowe włosy książąt z frankońskiej dynastii Merowingów symbolizowały ich władzę. A każdy bez wątpienia zna ze Starego Testamentu podanie o Samsonie, człowieku, który brał swą siłę ze swoich bujnych włosów.

Wybór specjalistycznego gabinetu stomatologicznego w Krakowie

gabinet stomatologiczny
Author: East Midtown
Source: http://www.flickr.com
Wspaniały uśmiech jest ogromnym atutem każdego człowieka. Dodaje urody, podnosi powierzchowność i samopoczucie. Aby o niego dbać, szukamy najlepszych gabinetów stomatologicznych oraz ortodontycznych, a nie jest to łatwe zadanie. Zadanie sobie jednak odrobiny trudu zawsze zaprocentuje. Rodzajem terapii, którą warto trzeba zlecić dobremu specjaliście jest leczenie kanałowe Kraków wyjątkowo korzystnie wypada pod względem lokalizacji świetnych klinik dentystycznych, gdzie ich powinniśmy znaleźć.

Zadbana jama ustna to nie tylko wyższa konieczność medyczna, ale i jeden z naszych atrybutów

lekarze stomatolodzy
Author: Lies Thru a Lens 
Source: http://www.flickr.com
Poza regularnymi wizytami kontrolnymi u lekarza pierwszego kontaktu, również lekarze stomatolodzy powinni być przez nas systematycznie odwiedzani. Kondycja uzębienia jest niezwykle istotna, dlatego też nie należy w żadnym przypadku o niej zapominać.


Bolący ząb to krytyczny moment, w którym bez zwłoki należy odwiedzić fachowca.

Korzystanie z prywatnych usług ośrodków zdrowia

lekarz
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Kiedy chodzi o służbę zdrowia w naszym kraju, to bądź co bądź nie ma szans się cieszyć jej zbyt sporym poziomem. Dlatego nie będzie czymś dziwnym, iż znacznie więcej chorych zdecydowanych jest na korzystanie z prywatnych usług ośrodków zdrowotnych, bo dzięki temu będą szybciej leczeni.

Dla kogo były stworzone krople do uszu oraz w których sytuacjach mogą się niezwykle przydać?

internecie
Czy zdarzyło Tobie się być kiedyś w okoliczności, gdy ktokolwiek stoi obok Ciebie oraz coś do Ciebie opowiada a Ty wcale go nie słyszysz? Taki efekt wydarza się mnóstwu osobom w Sylwestra, jeżeli w pobliżu wybuchnie jakakolwiek petarda.

Co powinniśmy mieć w domowej apteczce?

zmysł
Author: Luke Lehrfeld
Source: http://www.flickr.com
Chaos, przeterminowane lekarstwa, niewłaściwe warunki składowania - tak najczęściej wyglądają nasze apteczki . Farmaceuci nazywają je wręcz składami specyfików, albowiem Polacy mają na nieszczęście skłonność do nabywania leków na zapas oraz przechowywania ich latami.

Nasze zdrowie jest najważniejsze

związki
Author: Jean-François Gornet
Source: http://www.flickr.com
Nie uwielbiamy zachodzić do lekarzy oraz zwierzać im się ze własnych kłopotów zdrowotnych. Jeszcze gorzej jest, jeśli te problemy nie dotyczą naszego ciała, tylko psychiki, lub sfery intymnej, a co się z tym wiąże, nie widać po nas, by coś nam dolegało, a właściwie tylko my powiemy, jak nam jest z samym sobą źle. Jeszcze zupełnie niedawno współżycie było tematem tabu, a co się z tym łączy, człowiek z wszelkimi niejasnościami był sam.

Co wpływa na zaufanie chorych w stosunku do medyków oraz w jaki sposób zadbać o ich bezpieczeństwo?

przeziębienie
Author: GMFRK
Source: GMFRK
Każda osoba wybierająca się na wizytę, czy też zabieg w gabinecie medycznym oczekuje tak samo rzetelnej diagnozy, jak także ogromnego bezpieczeństwa. Idealny lekarz potrafi nie tylko zapewnić pacjentowi szybki powrót do zdrowia, ale także zatroszczyć się o miłą atmosferę podczas badań, czy zabiegów. Na zaufanie pacjenta kolosalnie może wpłynąć nastawienie specjalisty, który ma obowiązek wspierać chorego na każdym etapie leczenia, jak również świadomość, iż wszelkie zabiegi przeprowadzane są w estetycznych warunkach.

Kim jest endokrynolog i jak można ekspresowo odkryć porządnego endokrynologa w Sopocie?

badanie tarczycy
Author: COM SALUD Agencia de comunicación
Source: http://www.flickr.com
Endokrynolog jest to lekarz, który zajmuje się przeróżnymi zaburzeniami hormonalnymi i nieprawidłowym działaniem gruczołów. Endokrynologia więc jest dziedziną medycyny, jaka zajmuje się chorobami i zaburzeniami gruczołów. Okazuje się, że teraz ogromnie sporo osób cierpi na rozliczne zaburzenia hormonalne. Tego typu choroby mogą mieć przeróżne przyczyny, w zależności od schorzenia polecane jest także odpowiednie leczenie.

Co robić, aby ze stanem zdrowia wszystko było OK?

Raz do roku pamiętaj o glukozie!
Author: Bird&Co
Source: Bird&Co
Dlaczego polska służba zdrowia ciągle nie satysfakcjonuje? Cóż, przede wszystkim rozchodzi się o to, że jakby nie patrzeć za mało pieniędzy pakujemy w medycynę. Pewnie wielu internautów odrzeknie, iż przecież płacą sporo składek, więc nie ma większego sensu płacić więcej, ponieważ to tak czy siak niewiele da.

Czym jest obrzezanie, dlaczego się go wykonuje i dlaczego jest to drażliwa kwestia tabu w naszym kraju?

urolog z Gdańska
Author: Life Mental Health
Source: http://www.flickr.com
Pragniesz się dowiedzieć sporo o obrzezaniu? Interesuje Cię dlaczego dokonuje się taki zabieg? Sprawdź co na ten temat mają do powiedzenia specjaliści!

Pages