badania

Jakie profilaktyczne badania powinniśmy wykonywać raz na jakiś czas?

na basenie - Hiszpania
Author: Fresco Tours
Source: http://www.flickr.com
Podstawowe badania profilaktyczne musimy robić raz do roku. Najprostsze badania profilaktyczne to badanie krwi oraz morfologia.


Poza tym należy też wykonać badania profilaktyczne, by mieć pojęcie jak ma się nasz cholesterol oraz czy nie podskoczył nam cukier.

Zdrowie – w jaki sposób warto współcześnie się o nie troszczyć, aby możliwie jak najdłużej nie chorować?

Zespół lekarzy i pielęgniarek
Author: The All-Nite Images
Source: http://www.flickr.com
Zdrowie powinno mieć dla każdej osoby największe znaczenie. Raz utracone będzie bardzo trudno je odzyskać, tym samym koniecznie należy starać się możliwie jak najlepiej troszczyć się o stan własnego organizmu, tym bardziej, że dzisiaj człowiek ma do dyspozycji sporo znakomitych rozwiązań.

Co robić, aby ze stanem zdrowia wszystko było OK?

Raz do roku pamiętaj o glukozie!
Author: Bird&Co
Source: Bird&Co
Z jakich powodów polska służba zdrowia ciągle nie satysfakcjonuje? Cóż, przede wszystkim chodzi o to, że jakby nie patrzeć za mało pieniędzy inwestujemy w medycynę. Zapewne wielu internautów odrzeknie, iż przecież płacą sporo składek, więc nie ma sensu płacić więcej, bo to tak czy siak nic nie da.

Konieczne urządzenia i przyrządy używane w medycynie

operacja
Author: Sadasiv Swain
Source: http://www.flickr.com
W medycynie korzysta się z wielu koniecznych maszyn, urządzeń lub akcesoriów. Każdy z nich, nawet minimalny, odgrywa niezmiernie ważną rolę, nierzadko są one wprost niezastąpione. Teraz omówimy sobie parę takich urządzeń oraz akcesoriów, pierwszym z nich będą fotele do dializ.

Zatroszcz się o siebie i chroń swoje zdrowie – umów się na wizytę do ginekologa i spytaj o histeroskopię

kobiece choroby
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Jednym z zauważalnych sygnałów alarmowych dla każdej kobiety, są niewłaściwe krwawienia z dróg rodnych. Jeśli masz bardzo obfite, nieregularne miesiączki lub pojawiają u Ciebie krwawienia międzymiesiączkowe, warto zapytać swojego ginekologa o histeroskopię.

In vitro Śląsk ma szansę nam zaoferować

dolegliwości
Author: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Source: http://www.flickr.com
Każdy chce mieć gwarancję, że jego potomstwo urodzi się zdrowe. Dlatego obecnie istnieje coraz więcej badań, pozwalających określić stan dziecka jeszcze w brzuchu mamy oraz kiedy okazuje się być to realne, to jeszcze w tym stadium możemy spróbować wyeliminować niektóre schorzenia.


Czy zainteresują nas badania prenatalne?


Jeżeli pragniemy mieć świadomość, że nasze potomstwo jest zdrowe i nie potrzebuje skomplikowanych zabiegów jeszcze przed narodzeniem, albo tuż po nich, to obowiązkowo musimy sprawdzić jak prezentują się badania prenatalne.

Możliwości współczesnej ginekologii a unowocześnione narzędzia ginekologiczne

Lekarz
Source: sxc.hu
Innowacyjne opcje wykorzystania dziedziny lekarskiej, jaką stanowi ginekologia, dostrzegalne są już niemal w każdym nowocześnie wyposażonym gabinecie. Zastosowanie innych niż dotychczas sposobów leczniczych ma sprzyjać wygodzie pacjentek, ale także stanowić swoiste udogodnienie dla lekarzy ginekologów.

Pages