zęby

Kilka ważnych kroków do uzyskania pięknego uśmiechu. Jak to zrobić?

dentysta
Source: pixabay
W teorii każda osoba ma świadomość, że regularne siadanie na fotelu u dentysty jest gwarancją dobrego zdrowia nie tylko zębów, ale i całego organizmu. Jama ustna to integralna część organizmu i „bramą” otwierającą drogę do naszego ciała, dlatego też wszystkie odstępstwa od normy, jakie nie są wyleczone, mogą prowadzić do rozwoju poważnych schorzeń. Lecz praktyczna strona jest taka, iż nawet dojrzałe osoby, jakie dbają o swój stan zdrowia i są świadome konsekwencji, jak ognia unikają wizyt w tym sterylnym gabinecie i zwlekają do ostatniej chwili, kiedy pojawia się ból. Jak przekonać się do dentysty?

Białe zęby można bezproblemowo osiągnąć

dentystka
Author: AF GlobalStrike
Source: http://www.flickr.com
Sporo obywateli marzy o tym, aby posiadać białe oraz lśniące zęby, ponieważ to daje im większą pewność siebie oraz poczucie, że przedstawiają się na pewno wspaniale i atrakcyjnie. Niektórzy posiadają predyspozycje do tego, aby posiadać takie niesamowite zęby bez większego wysiłku, mimo wszystko są także tacy, którzy powinni się nad tym trochę namęczyć oraz którzy muszą regularnie dbać o własne zęby, kiedy mają być one dokładnie takie, o jakich wciąż marzyli.

Jak znaleźć dobrego dentystę dla dziecka i jak przygotować maluszka na każdą wizytę?

stomatolog
Author: jamesvandyke
Source: http://www.flickr.com
Odwiedziny u stomatologa to wielki stres dla wielu dorosłych osób. Nie ma więc nic osobliwego w tym, że maluchy odczuwają lęk przed odwiedzeniem dentysty. Jeżeli jednakże znajdziemy pasującego specjalistę i w odpowiedni sposób przygotujemy dziecko na pierwszą wizytę, następne zabiegi dentystyczne powinny już być dla niego mniej stresujące.

W jakich sprawach pomoże nam stomatologia estetyczna ? Z jakiego powodu jest taka skuteczna? O jakich cechach należy pamiętać?

kobiety
Author: Prezentokracja.pl
Source: Prezentokracja.pl
W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularna jest estetyczna stomatologia. Łączy ona w sobie sporo działań, jakie wchodzą w skład praktycznie wszystkich dziedzin stomatologii, zaczynając od tradycyjnej zachowawczej stomatologii, przez pozostałe możliwości jak na przykład stomatologiczna ortodoncja czy stomatologiczna protetyka.

Co należy wiedzieć w kwestii odpowiedniej pasty do zębów? Jaka pasta będzie odpowiednia dla najmłodszych?

stomatologa
Author: shx.hu
Source: shx.hu
Stosowanie odpowiedniej pasty do zębów sprawia, iż higiena w obrębie jamy ustnej jest jeszcze bardziej efektywna. Sama szczoteczka to nie wszystko, bo ważna jest również pasta.

Pages