W jaki sposób wybrać szczotkę do czesania włosów

To którą szczotkę do włosów kupimy jest zależne przede wszystkim od typu i stanu włosów, lecz także od rezultatów, które pragniemy zdobyć.


Czesanie włosów usuwa z ich przestrzeni zanieczyszczenia, także pozostałości produktów do stylizacji.


Dodatkowo procedura ta pobudza krążenie w zakresie skóry głowy. Masaż skóry głowy to idealny sposób na wzmocnienie wypadających włosów. Dzięki temu rosną one silniejsze i bardziej błyszczące. Należy jednak czesać je w należyty sposób. Za częste praktykowanie owego zabiegu ma możliwość doprowadzić do uszkodzenia budowy włosa. Należy pamiętać, aby wystrzegać się szczotkowania włosów w takim przypadku, gdy są one mokre. Wilgotny włos (zapoznaj się z cenom ampułki przeciw wypadaniu włosów- https://crlab.pl/pl/linie-lecznicze/linia-zwalczajaca-wypadanie-wlosow/Ampulka-silnie-dzialajaca-przeciw-wypadaniu-wlosow) jest bowiem o wiele bardziej narażony na defekty mechaniczne. Szczotki do włosów z prawdziwego włosia to najodpowiedniejsze podejście dla osób, którym zależy na przysporzeniu włosom objętości. Szczotki z prawdziwego włosia umożliwią rozczesanie włosów bez nadmiernego szarpania. Prawdziwe włosie szczotki nie wywoła podrażnień, ani zadraśnięć na jej powierzchni.


fotografijka - skóra
Author: Lindz Graham
Source: http://www.flickr.com
W przypadku włosów długich i prostych powinno się wybrać spore, krągłe szczotki, jakie umożliwią uniesienie włosów u nasady i przydadzą im objętości. Są one znakomite do modelowania fryzury. Za pomocą tej szczotki jest możliwość również prostować włosy kręcone. Jeżeli zależy nam na przyspieszeniu procesu schnięcia włosów, wybierajmy szczotki skonstruowane z ceramiki.


Ich zaletą jest to, że nie wywołują elektryzowania się włosów. W tym przypadku ważne jest, żeby przed suszeniem poczeekać kilkanaście minut, aż większa część wody odparuje z przestrzeni włosów.