stopy

Podologia – czym się zajmuje?

podolog zabrze
Author: Barn Images
Source: http://www.flickr.com
Podologia to stosunkowo młoda sfera leczenia skupiająca się na diagnostyce, leczeniu a także pielęgnacji stóp. Podolodzy zajmują się zarówno stopami zdrowymi, jak także "chorymi" i zagrożonymi rozwojem jakiejś patologii np. zespołu stopy diabetycznej, czyli groźnego powikłania cukrzycy.

Jakie skarpety są najlepsze do wzmożonego wysiłku fizycznego, a jakie na co dzień? Sprawdź, gdyż ma to wpływ na stan twoich stóp

stopy
Author: Lioven
Source: Lioven
Jak posiadamy już odpowiednie buty, to nie możemy zapomnieć o wyborze odpowiednich skarpetek. To prawda, że to niewielka i dość specyficzna część garderoby, ale za to jak ważna. Warto wiedzieć, iż skarpety mają spory wpływ na nasze obuwie. Chodzi o to iż, jeżeli kupimy złe skarpety nasze obuwie nie będzie oddychać, chociaż powinno. Przy tym, spowodować to może szereg nieprzyjemnych otarć oraz urazów.

Urządzenia firmy Scholl - czy warto je kupować?

Author: A.A.
Codzienny relaks i chwile odprężenia są ogromnie istotne. Dużo mogą w tym pomóc urządzenia firmy Scholl, które od wielu lat są w ofercie na naszym rynku i cały czas się cieszą bardzo pochlebnymi opiniami. Opinie te rzecz jasna z nieba się nie wzięły, tysiące usatysfakcjonowanych odbiorców potwierdzi, że urządzenia, które kupili służą im długo i bez żadnych problemów.

Gdzie można zarazić się grzybicą stóp? W jaki sposób się ją leczy? Czy kuracja jest łatwa?

Fryzura , stylizacja ELIZABETH TAYLOR
Author: Artego
Source: Artego
Grzybica paznokci to jedna z takich dolegliwości, jakiej wstydzi się sporo osób. Niestety, bardzo prosto jest się nią od kogoś zarazić, za to leczenie będzie długie i często kosztowne.

W jaki sposób odpowiednio troszczyć się o skórę zimą

szafir
Zima to czas kiedy winno się szczególnie zatroszczyć się o swoje ciało – nie chodzi tu tylko o zdrowie, choć jak wiadomo jest ono najbardziej istotne, jednakże podczas tej dość chłodnej pory roku należy zatroszczyć się również o naszą skórę – która będąc wystawiona na działanie czynników zewnętrznych, musi być właściwie zabezpieczona.


Najczęstszym problemem z jakim zmaga się większość nas – mając na myśli oczywiście kobiety, jest sucha skóra.

W jaki sposób dopasować buty, aby były komfortowe jak też zdrowe dla naszych stóp

Nadzwyczaj istotne będą odpowiednio dobrane buciki dla malucha. Dziecko ma stopę prawie płaską. Kiedy zaczyna chodzić, jego stopy zmieniają kształt i dopasowują się do nowych zadań. Buty dla dwu, trzyletniego dziecka muszą być o 5-6 milimetrów dłuższe od stopy, mieć okrągłe noski, aby paluszki miały dość miejsca. Konieczna jest cholewka obejmująca nogę powyżej kostki. Najlepsze są buciki zawiązywane.

Pages