stopy

Jakie skarpety są najlepsze do wzmożonego wysiłku fizycznego, a jakie na co dzień? Sprawdź, gdyż ma to wpływ na stan twoich stóp

stopy
Author: Lioven
Source: Lioven
Gdy posiadamy już właściwe buty, to nie możemy zapomnieć o doborze odpowiednich skarpetek. To prawda, że to niewielka i dosyć specyficzna część garderoby, lecz za to jak ważna. Warto wiedzieć, że skarpety mają duży wpływ na nasze obuwie. Chodzi o to iż, jeśli dobierzemy złe skarpety nasze obuwie nie będzie oddychać, mimo iż powinno. Do tego, spowodować to może masę bolesnych otarć i urazów.

W jaki sposób dopasować buty, aby były komfortowe jak też zdrowe dla naszych stóp

Niezwykle istotne będą właściwie dobrane buciki dla malucha. Dziecko ma stópkę prawie płaską. Kiedy zaczyna chodzić, jego stopy zmieniają kształt ponieważ dostosowują się do nowych funkcji. Buty dla dwu, trzyletniego dziecka muszą być o 5-6 milimetrów dłuższe od stopy, mieć okrągłe noski, aby palce miały dość miejsca. Konieczna jest cholewka obejmująca nogę powyżej kostki. Najodpowiedniejsze będą buty sznurowane.

Podologia – czym się zajmuje?

podolog zabrze
Author: Barn Images
Source: http://www.flickr.com
Podologia to względnie młoda sfera medycyny koncentrująca się na ocenie, leczeniu oraz pielęgnacji stóp. Podolodzy zajmą się tak stopami zdrowymi, jak też "chorymi" oraz zagrożonymi rozwojem jakiejś patologii przykładowo zespołu stopy cukrzycowej, czyli groźnego powikłania cukrzycy.

Gdzie można zarazić się grzybicą stóp? W jaki sposób się ją leczy? Czy kuracja jest łatwa?

Fryzura , stylizacja ELIZABETH TAYLOR
Author: Artego
Source: Artego
Grzybica na paznokciach jest jedną spośród takich dolegliwości, której wstydzi się wiele osób. Niestety, bardzo prosto jest się nią od kogoś zarazić, natomiast leczenie będzie uciążliwe i do tego kosztowne.

W jaki sposób odpowiednio troszczyć się o skórę zimą

szafir
Zima to czas kiedy powinniśmy szczególnie zadbać o swój organizm – nie mówimy tu tylko o zdrowiu, choć jak wiemy jest ono najbardziej istotne, jednak podczas tej stosunkowo nieprzyjemnej pory roku wypada zatroszczyć się również o naszą skórę – która będąc wystawiona na działanie czynników zewnętrznych, musi być właściwie zabezpieczona.


Najczęściej występującym problemem z jakim zmaga się większa część nas – mówiąc oczywiście o kobietach, jest sucha skóra.

Jak dbać o swoje ciało i wszelkie jego fragmenty

Nogi
Author: www.freeimages.com
Source: www.freeimages.com
Pielęgnacja swojego ciała to zasadnicza sprawa we współczesnych czasach. Nie istotne czy dotyczy to płci żeńskiej czy męskiej, człowiek powinien pielęgnować własne ciało oraz wiedzieć w jaki sposób trzeba to robić. Zasadnicza kwestia: tylko mycie się od czasu do czasu, lub nawet codziennie nie jest dbaniem o ciało. Są różnorodne obszary ciała, które trzeba codziennie pielęgnować.

Pages