stopy

Gdzie można zarazić się grzybicą stóp? W jaki sposób się ją leczy? Czy kuracja jest łatwa?

Fryzura , stylizacja ELIZABETH TAYLOR
Author: Artego
Source: Artego
Grzybica na paznokciach to jedna spośród tych dolegliwości, której wstydzi się sporo osób. Niestety, bardzo łatwo jest się nią od kogoś zakazić, za to leczenie będzie długie i często drogie.

Bolesne pieczenie u stóp – jak trwale usunąć nagniotka przy pomocy dostępnych specyfików

stopy
Author: Lioven
Source: Lioven
Nikt nie lubi nagniotków. To nieprzyjemne dla zdrowia stwardnienie warstwy skóry powstające na palcach stóp. Rana jest tym boleśniejsza, że sięgą w głąb skóry. Sprawia to przykre pieczenie przy poruszaniu się. Wokół nagniotka powstaje zaczerwieniona tkanka, przez którą odczuwa się nieprzyjemny ból.

W jaki sposób dopasować buty, aby były komfortowe jak też zdrowe dla naszych stóp

Bardzo istotne są należycie dobrane buciki dla malucha. Dziecko ma stópkę prawie płaską. Gdy zaczyna chodzić, jego stopy zmieniają kształt i dostosowują się do nowych zadań. Buciki dla dwu, trzyletniego malucha winny być o 5-6 milimetrów dłuższe niż stópki, posiadać okrągłe noski, by palce miały miejsce. Nieodzowna będzie cholewka obejmująca kostkę. Najbardziej odpowiednie są buciki sznurowane.

Jak dbać o swoje ciało i wszelkie jego fragmenty

Nogi
Author: www.freeimages.com
Source: www.freeimages.com
Dbanie o swoje ciało to zasadnicza kwestia w dzisiejszych czasach. Nie istotne czy mowa kobiety czy mężczyzny, człowiek musi pielęgnować własne ciało i mieć świadomość w jaki sposób powinno się to robić. Podstawowa sprawa: tylko kąpanie się od czasu do czasu, lub nawet regularnie nie jest dbaniem o ciało. Istnieją różnorodne obszary ciała, o które powinno się regularnie dbać.

Urządzenia firmy Scholl - czy warto je kupować?

Author: A.A.
Regularny relaks i momenty odprężenia są bardzo istotne. Dużo mogą w tym pomóc urządzenia firmy Scholl, które od wielu lat są oferowane na krajowym rynku i cały czas się cieszą bardzo pochlebnymi recenzjami. Opinie te rzecz jasna nie wzięły się z niczego, tysiące usatysfakcjonowanych klientów potwierdzi, że sprzęty, które zakupili służyły im wiele lat i bez żadnych problemów.

Jakie skarpety są najlepsze do wzmożonego wysiłku fizycznego, a jakie na co dzień? Sprawdź, gdyż ma to wpływ na stan twoich stóp

stopy
Author: Lioven
Source: Lioven
Gdy mamy już właściwe obuwie, to nie możemy zapominać o wyborze właściwych skarpetek. To prawda, że to mała oraz dosyć specyficzna część ubioru, lecz za to bardzo ważna. Warto wiedzieć, że skarpety mają spory wpływ na nasze obuwie. Chodzi o to iż, jeśli kupimy złe skarpety nasze obuwie nie będzie maiło przepływu powietrza, chociaż powinno. Przy tym, spowodować to może szereg bolesnych otarć oraz urazów.

Podologia – czym się zajmuje?

podolog zabrze
Author: Barn Images
Source: http://www.flickr.com
Podologia to względnie młoda dyscyplina medycyny skupiająca się na diagnostyce, leczeniu oraz pielęgnacji stóp. Podolodzy zajmują się zarówno stopami zdrowymi, jak również "chorymi" oraz zagrożonymi postępem jakiejkolwiek patologii na przykład zespołu stopy diabetycznej, a więc powikłania cukrzycy.

W jaki sposób odpowiednio troszczyć się o skórę zimą

szafir
Zima to czas gdy winniśmy szczególnie zatroszczyć się o swoje ciało – nie chodzi tu tylko o zdrowie, choć jak wiemy jest ono najważniejsze, jednakże podczas tej dość chłodnej pory roku wypada zadbać również o naszą skórę – która będąc wystawiona na działanie czynników zewnętrznych, musi być właściwie chroniona.


Najczęściej spotykanym problemem z jakim walczy większa część nas – mając na myśli oczywiście kobiety, jest przesuszona skóra.