stopy

Gdzie można zarazić się grzybicą stóp? W jaki sposób się ją leczy? Czy kuracja jest łatwa?

Fryzura , stylizacja ELIZABETH TAYLOR
Author: Artego
Source: Artego
Grzybica paznokci to jedna spośród tych dolegliwości, jakiej wstydzi się sporo osób. Niestety, bardzo łatwo jest się nią od kogoś zakazić, za to leczenie będzie długie i często kosztowne.

Bolesne pieczenie u stóp – jak trwale usunąć nagniotka przy pomocy dostępnych specyfików

stopy
Author: Lioven
Source: Lioven
Nikt nie lubi nagniotków. Jest to nic innego jak stwardnienie warstwy skóry powstające na palcach stóp. Ból z nagniotka jest tym większy, że sięgą w głąb skóry. Sprawia to przykre pieczenie przy poruszaniu się. Dookoła rany powstaje zaczerwieniona tkanka, przez którą odczuwa się nieprzyjemny ból.

W jaki sposób odpowiednio troszczyć się o skórę zimą

szafir
Zima to czas gdy powinniśmy szczególnie zadbać o swoje ciało – nie mówimy tu tylko o zdrowiu, choć jak wiemy jest ono najbardziej istotne, jednakże w trakcie tej dość chłodnej pory roku wypada zadbać także o naszą skórę – która będąc wystawiona na działanie czynników zewnętrznych, musi być właściwie chroniona.


Najczęstszym problemem z jakim walczy większa część nas – mówiąc oczywiście o kobietach, jest przesuszona skóra.

Jak dbać o swoje ciało i wszelkie jego fragmenty

Nogi
Author: www.freeimages.com
Source: www.freeimages.com
Dbanie o swoje ciało to podstawa w dzisiejszych czasach. Nie ważne czy dotyczy to kobiety czy mężczyzny, człowiek musi dbać o swoje ciało i mieć świadomość w jaki sposób trzeba to robić. Zasadnicza sprawa: samo kąpanie się od czasu do czasu, lub nawet codziennie nie wystarczy. Są przeróżne obszary ciała, o które powinno się codziennie dbać.

W jaki sposób dopasować buty, aby były komfortowe jak też zdrowe dla naszych stóp

Bardzo istotne są należycie dobrane buciki dla malucha. Dziecko ma stópkę prawie płaską. Gdy zaczyna chodzić, jego stopy zmieniają kształt i dostosowują się do nowych zadań. Buciki dla dwu, trzyletniego malucha winny być o 5-6 milimetrów dłuższe niż stópki, posiadać okrągłe noski, by palce miały miejsce. Nieodzowna będzie cholewka obejmująca kostkę. Najbardziej odpowiednie są buciki sznurowane.

Urządzenia firmy Scholl - czy warto je kupować?

Author: A.A.
Regularny relaks i momenty odprężenia są bardzo istotne. Dużo mogą w tym pomóc urządzenia firmy Scholl, które od wielu lat są oferowane na krajowym rynku i cały czas się cieszą bardzo pochlebnymi recenzjami. Opinie te rzecz jasna nie wzięły się z niczego, tysiące usatysfakcjonowanych klientów potwierdzi, że sprzęty, które zakupili służyły im wiele lat i bez żadnych problemów.

Jakie skarpety są najlepsze do wzmożonego wysiłku fizycznego, a jakie na co dzień? Sprawdź, gdyż ma to wpływ na stan twoich stóp

stopy
Author: Lioven
Source: Lioven
Gdy mamy już właściwe obuwie, to nie możemy zapominać o wyborze właściwych skarpetek. To prawda, że to mała oraz dosyć specyficzna część ubioru, lecz za to bardzo ważna. Warto wiedzieć, że skarpety mają spory wpływ na nasze obuwie. Chodzi o to iż, jeśli kupimy złe skarpety nasze obuwie nie będzie maiło przepływu powietrza, chociaż powinno. Przy tym, spowodować to może szereg bolesnych otarć oraz urazów.

Podologia – czym się zajmuje?

podolog zabrze
Author: Barn Images
Source: http://www.flickr.com
Podologia to względnie młoda dyscyplina medycyny skupiająca się na diagnostyce, leczeniu oraz pielęgnacji stóp. Podolodzy zajmują się zarówno stopami zdrowymi, jak również "chorymi" oraz zagrożonymi postępem jakiejkolwiek patologii na przykład zespołu stopy diabetycznej, a więc powikłania cukrzycy.