Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Hemoroidy chorobą cywilizacyjną naszych czasów

Zdaniem naukowców, hemoroidy są jedną ze współczesnych chorób cywilizacyjnych. Chorują na nią zarówno osoby w młodym a także w sędziwym wieku. Chorzy na hemoroidy określają ją jako krępujący problem, ponieważ dotyczy intymnych sfer . W jaki sposób powstają hemoroidy? Jakimi metodami je leczyć? Czy istnieją sposoby na zapobieganie im?


Hemoroidy - co to jest?

Słowo "hemoroidy" z j. greckiego i tłumaczy się je jako - krwawienie. Hemoroidy to anatomiczna część ludzkiego ciała. Choroba hemoroidalna powoduje powstawanie guzków albo nabrzmienie żyły splotu odbytniczego. Chorzy na hemoroidy cierpią na krwiste upławy, swędzenie, brak komfortu i pieczenie wokół odbytu. W nielicznych wypadkach jedynym znakiem choroby są same bolesne guzki wewnątrz lub wychodzące poza odbyt. Może w nich nastąpić zakrzepica.

Jakie są przyczyny tworzenia się hemoroidów?

Wg informacji w Wikipedii hemoroidy mogą wynikać z niewydolności żylnej.

Intrygują Cię opracowane przez nas artykuły? Szalenie nas to raduje. Prosimy zatem na kolejny kolejny link (https://www.marmatddd.pl/dezynsekcja.html), który znajduje się pod poniższym linkiem.

To z kolei może być przypadłość dziedziczona albo nabyta, np. z powodu: częstych obstrukcji, braku aktywności fizycznej w codziennym życiu, biegunek, ciąży oraz nadciśnienia w żyle wrotnej.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, doczytaj ponadto informacje zawarte na kolejnej witrynie - tam przygotowaliśmy na Ciebie specjalne wątki.W jaki sposób zapobiegać hemoroidom i leczyć je?

Profilaktyczne działania są na pewno bezpieczne i zdrowe. Osoby pracujące przy biurku powinny dużo ruszać się w czasie wolnym od pracy. Trzeba wprowadzić w codzienne nawyki jakiś typ aktywności fizycznej. W codziennych posiłkach nie może zabraknąć dużej ilości płynów, a także cennego błonnika, który znakomicie czyści układ trawienny i wydalniczy z wszelkich "zaległości".

We wczesnej fazie schorzenia zażywa się leki na hemoroidy - przeczytaj całość. To jest jednak tylko leczenie objawowe. W aptekach można dostać skuteczne środki farmakologiczne i znieczulające, jak np. aesculan. Jest to lekarstwo dostępne bez recepty, którego zadaniem jest uśmierzanie bólu w chorobie hemoroidalnej. Preparat zawiera lidokainę, znieczulającą miejscowo oraz wyciąg z kory kasztanowca.

Jeśli leczenie w początkowych stadiach choroby, a także zmiana nawyków nie pomogą, czego wynikiem będzie dalszy rozwój, pozostaje już tylko leczenie operacyjne.