Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Zatroszcz się o swoje stopy

Niestety nie jest to zapytanie, jakie zadajemy sobie dość często. Prowadzi to do problemów z chorującymi stopami, szpetnymi oraz bolesnymi odciskami, nieprzyjemnym zapachem a także stwardniałą skórą, której nie chce usunąć nawet pumeks.
Lato
Author: artégo


kosmetyki do stóp
Author: Centrum Kosmetyczno-Dermatologic


Pielęgnacja stóp jest niezmiernie ważna nie tylko z estetycznych względów, ale też zdrowotnych. Niżej odnajdziesz nieco dobrych porad, w jaki sposób troszczyć się o stopy a także wykonywać pedicure. I pamiętaj! Zdrowe stopy odwdzięczą ci się również pięknym wyglądem. Jeśli nie masz czasu na aktywność fizyczną, jaka pobudza również stopy, spróbuj kilku ćwiczeń specjalnie dla stóp. Przeprowadza je się siedząc: relaks dla stóp: rozluźnij mięśnie oraz stawy stóp potrząsając nimi, tak jakbyś rozluźniała np. stawy oraz mięśnie dłoni, na koniec pomachaj paluchami u jednej stopy, później u drugiej. Miej na względzie, że zwykłe chodzenie jest nadzwyczaj dobrym ćwiczeniem dla stóp. Uważaj z kolei na bieganie. Jeżeli masz kłopoty z krążeniem, kośćmi czy też stawami – wyselekcjonuj mniej obCiążający stopy sport.


Odpowiednie nawilżenie skóry stóp po myciu jest niezmiernie istotne, dlatego wybierając kosmetyki do stóp, zwracaj uwagę na składniki. Najodpowiedniej nabywać kremy zawierające naturalne olejki roślinne jak też mineralne. Kremy do stóp częstokroć mieszczą także lanolinę. Do mycia używaj specjalnie do tego przeznaczonych płynów zawierających kwas mlekowy. Zwykłe, codzienne dbanie o stopy nie wystarczy, gdy: dojdzie do urazu stopy, pojawi się grzybica stóp lub paznokci, na stopach pojawią się brodawki, masz kłopoty z krążeniem, chorujesz na cukrzycę.
Wówczas konieczna będzie wizyta u medyka: konsultacja, specjalistyczne terapia bądź profilaktyka (jest to szczególnie istotne w wypadku cukrzycy jak też grzybicy stóp).