Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

O skórę, na jakich częściach ciała musimy zadbać najbardziej w zimie? Które punkty okazują się newralgiczne?

Ochrona naskórka zimą jest szczególnie ciężka, jak nasze ciało narażone jest na negatywny wpływ warunków pogodowych. Mamy duże wahania temperatur przy wyjściu na zewnątrz jak i wchodzeniu do ciepłych miejsc. Oprócz tego stale wiatr, bardzo niska temperatura, suche powietrze, takie rzeczy nie pomagają naszej skórze zachować idealny wygląd. Jak zatem zatroszczyć się o stan skóry w ziemie? O jakich rzeczach pamiętać?


Jak pozbyć się uciążliwych nagniotków
Author: 123rf
Source: 123rf
Nasze stopy nie mają łatwego życia w zimie. Pięty szybko się wysuszają, stopy mogą czasami znajdować się długo w mokrych butach.

To przykuwający wzrok tekst, jednak poza tym zobacz także inny zbliżony oraz równie nietuzinkowy wpis - my zalecamy to omówienie.

To wszystko sprawia, iż wygląd stóp może być mało estetyczny. Oprócz tego sporym wpływem na kiepski stan stóp jest niestety przeświadczenie, że nie trzeba ich odkrywać często, ponieważ jest zimno. Dlatego o nie tak mocno nie dbamy jak chociażby w lecie. Tu mamy właśnie taki paradoks, jaki pokazuje, że to w dużej mierze my sami doprowadzamy to pogorszenia się ich wyglądu. Dlatego musimy o się o nie zatroszczyć przynajmniej tak samo jak latem. Kosmetyki do stóp pomogą nam otrzymać dobry efekt. Istotne będzie oczywiście nawilżenie, ale również peeling, jaki usunie martwą skórę. Pamiętajmy aby na noc stosować silnie nawilżające środki, które będą miały dużo czasu aby przez noc powoli wniknąć w skórę. Nowa oferta: wpis.

Kolejnym newralgicznym punktem są dłonie. Jednak choćbyśmy nie wiem jak o nie dbali oraz zakładali za każdym razem rękawiczki chroniące przez niską temperaturą i wiatrem to i tak często mamy z dłońmi problem. Kosmetyki do dłoni muszą nam towarzyszyć przez cały dzień oraz być używane bardzo często. Tak jest chociażby z kremem do dłoni, jaki każda z kobiet powinna mieć w swojej torebce oraz używać jak najczęściej. Formuła tego rodzaju kremów musi być silnie nawilżająca. Z tym, że na dzień nie powinny zostawiać tłustego, przeszkadzającego filtru. Natomiast na noc powinny być już silnie nawilżające oraz najlepiej stosowane razem ze specjalnymi rękawiczkami, jakie polepszają przenikanie i utrzymywanie się tego typu kremu. Przez to jego efekt jest lepszy.


Author: Aaron Jacobs
Cera to kolejne ciężkie do ochrony miejsce, natomiast w tym przypadku każda z pań powinna dobrać odpowiedni dla swojego rodzaju cery. Należy jednak pamiętać, że zimą cera robi się bardziej sucha przez co taki sam krem stosowany latem i dobre na naszą cerę działający, w zimie może okazać się niewystarczający.