Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Masz objawy nowotworu bądź dostrzegasz je u bliskich? Udaj się na wizytę do lekarza genetyka

Porady od genetyka specjalisty to ważna, a przy tym wciąż niepopularna i niezbyt często praktykowana w Polsce szansa na wyjaśnienie problemów o podłożu genetycznym, uwarunkowanych rodzinnie lub objawiających się nagle. Co lepiej wiedzieć o odwiedzinach u genetyków, kiedy wybieramy się do tego fachowca? Co dają zabiegi u specjalistów z dziedziny genetyki?


lekarze
Author: German Tenorio
Source: http://www.flickr.com
Kluczowym na początek badaniem przewodzi lekarz (tanie badania!). Wizyta u niego w gabinecie przeważnie kojarzy się z wyjątkowo złą sytuacją ze zdrowiem - przy mutacjach genetycznych nie mamy choćbyśmy chcieli, większego wpływu na zdrowie. Wizyta i konsultacje lekarza genetyka nie ograniczają się jedynie do chorych intensywnie albo tych, którym genetyczne uwarunkowania potencjalnie zagrażają życiu. Na wizytę u genetyka mogą wybrać się też ci, którzy czują możliwość zachorowania na nowotwór. Wszelkie możliwe odmiany tej choroby rozkładają ludzki organizm od środka.

Genetyk wypisuje skierowanie na stosowny test, zwykle jest to badanie DNA lub chromosomów, które jest niezbędne w procesie rozpoznawania. Wskazania co do badań genetycznych wynikają zarówno z obowiązku prewencji, jak i ratowania życia człowieka. Krewny nosiciela choroby nowotworowej, kobieta, która poroniła lub urodziła martwe dziecko, a również kobieta szykująca się do zabiegu in-vitro - każdy z tych ludzi powinien w swoim czasie odwiedzić gabinet genetyka.


Gros z nas załapałaby się na bezpłatne, onkologiczne badania. Wymaganiem by zostać przyjętym na niepłatne konsultacje jest skończenie osiemnastu lat, skierowanie do lekarza badającego, wypis potwierdzający chorobę nowotworową u pacjenta lub (odnośnik) bliskich, a ponadto ubezpieczenie zdrowotne. W przypadku wypisów, gdy nie jesteśmy chorzy lub zagrożeni podejrzewanych o chorobę, ten warunek nie będzie spełniony.

Badanie najbliższych pacjenta (rodziny) pozwala na zyskanie pewności jakie są szanse na uniknięcie lub zachorowanie, ściśle związane z naszym kodem genetycznym. Choć badanie wykonywane jest na krwi, wyniki ostateczne będą do odebrania dopiero po miesiącu czasu. Wiele etapów w badaniach to pochodna skomplikowanej analizy diagnostów, którzy przygotowują dla pacjentów właściwe, osobiste zalecenia profilaktyczne.

Sprawdź też :