Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Choroby oczu do rzadkich nie zaliczają się

Chociaż może nieraz bardzo trudno w to uwierzyć, nawet nowotwory są w stanie je zaatakować. Jasne że, to okazuje się jedna z tych najniebezpieczniejszych chorób oczu, co nie oznacza zupełnie, że inne nie są niebezpieczne.


Okazują się, może nie tyle dla życia, ale nieleczone mogą skutkować utratą wzroku.


Które to choroby? Jedną z bardziej niebezpiecznych jest na pewno jaskra. Zmagający się z nią są zobowiązani przymusowo kontrolować poziom ciśnienia w gałce ocznej - gdy wzrośnie zbyt wysoko, grozi wtedy trwała utrata wzroku. Bardzo częsta choroba oczu? Jasne że katarakta. Czasami rozwija się wolno, ale jeśli dostrzegamy, iż tracimy na ostrości widzenia, wskazane jest udać się do specjalisty, ponieważ najpewniej są to jej początki. Leczy się ją zabiegowo, na szczęście w łatwy i w zasadzie bezbolesny sposób. Wykonywane aktualnie laserowe usuwanie zaćmy jest kilkunastominutowym zabiegiem, a pacjent po kilku godzinach może opuścić szpital.

Nie czekaj - jeśli chcesz przestudiować dalsze informacje na ten bardzo interesujący temat, to kliknij w link pod spodem i przejdź do nowego artykułu.

Dzieje się tak dlatego, iż chory u którego wykonuje się laserowe usuwanie zaćmy nie jest usypiany. Znieczulone odpowiednimi kroplami bywa tylko oko. Nazywana chorobą starszych ludzi zaćma absolutnie nie jest przypisana jedynie seniorom. Bardzo często może bowiem być następstwem urazów oka - w takim wypadku też naturalnie musi być usuwana.
rentgen
Author: Krzysztof Pędrys
Source: http://www.flickr.com


zęby
Author: iXell


Strata wzroku dla każdego jednego okazuje się tragedią, po której najzwyklejszych czynności należy uczyć się od nowa.


Lepiej zatem czasem z błahej przyczyny udać się do lekarza niż omijać go latami, nawet wtedy gdy jakość wzroku sugeruje, że dzieje się z nimi coś niewłaściwego.