Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Najczęstsze kontuzje wśród amatorów sportu, ich konsekwencje i metody leczenia.

Aktywność sportowa nierozerwalnie wiąże się z ryzykiem wystąpienia kontuzji. Nawet przy największej uwadze zawsze dojść może do niespodziewanego zdarzenia, w wyniku jakiego konieczna będzie pomoc lekarza. z tego też powodu nawet zwykłe bieganie poprzedzone być musi solidnym rozgrzaniem się, warto także zadbać o swoją kondycję i poprawienie siły, dzięki temu ryzyko urazów znacznie maleje.

Problem ten widać szczególnie przy narciarzach, bo to właśnie ten sport obok kochanej przez praktycznie wszystkich piłki nożnej jest jednym ze sportów z największą urazowością. Wiele z nich powstaje w wyniku pewnych zaniedbań - po kilkunastu miesiącach spędzonych przy biurku ktoś jedzie bez żadnego przygotowania na tydzień w góry i czasami już nie powraca na zdrowych nogach. Zbyt słabe mięśnie mogą nie wytrzymać przeciążeń w czasie jazdy, powodując zerwanie więzadła krzyżowego - najczęściej chyba występującą obok złamań kontuzję przy uprawianiu tego sportu. Niestety kontuzji tej nie można wyleczyć samodzielnie i w każdym przypadku leczeniem zająć się będzie musiał ortopeda Kraków.
Kolano
Author: 2014uknz
Source: http://www.flickr.com


Naderwanie więzadeł leczy się obecnie operacyjnie, ale na szczęście współczesne metody pozwalają na to, żeby leczenie było w pełni skuteczne i umożliwiło wrócenie do stanu sprzed urazu.

Dzisiaj przedstawiamy taki post - jeśli jest on pomocny też dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz w artykule (https://www.zdrowie-dom.pl/blog/oczyszczanie-powietrza-dlaczego-jest-takie-wazne-b14.html). Sprawdź, może to także wyda Ci się ciekawe.

Operacja więzadła krzyżowego jest przeprowadzana w całkowitej lub częściowej narkozie, może trwać niecałe dwie godziny, a całkowity pobyt pacjenta w klinice będzie trwał kilka dni. Sam zabieg nie jest bardzo inwazyjny, wykonuje się jedynie parę drobnych nacięć, przez które będą pobierane tkanki i przeprowadza rekonstrukcję.Bardzo istotną rzeczą jest rehabilitacja po zabiegu, pełny powrót do zdrowia może bowiem zająć nawet rok czasu, ale konieczny tu będzie duży wysiłek chorego. Jeżeli w czasie rehabilitacji będą jakieś zaniedbania, to czas ten może trwać dłużej, a niekiedy kolano nie odzyska wcześniejszej sprawności. Zresztą chirurg ortopeda Kraków, który będzie się opiekował operowanym powinien wszystko dokładnie powiedzieć, i bezwzględnie należy się trzymać jego wytycznych.
Autor