Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Jakim miejscem jest hospicjum oraz co trzeba dokonać, żeby stać się wolontariuszem?

Powszechnie myśli się, że do hospicjum Katowice kierowani są ludzie, aby umrzeć. Jest w sporo prawdy, jednakże sporo rzeczy jest bardzo przekoloryzowana. Prawdą jest, że hospicja to wyłącznie opieka paliatywna w Katowicach, jednakże jest to rewelacyjna opieka, która ma ukoić nawet najmocniej cierpiącym ludziom. Dzieje się tak, iż w takich miejscach najczęściej mają dyżury osoby o wielkim sercu, pragnący przynieść ulgę wszystkim ludziom.
seniorzy
Warto także zwrócić uwagę na cudownych wolontariuszy, którzy całkowicie bezinteresownie przychodzą do hospicjum, by chociaż zająć rozmową z czującymi samotność cierpiącymi. Czasami nawet tylko bycie starczy, aby dać jakiś spokój. Ludzie w takich miejscach odczuwają ból, to fakt, jednak nie tylko to jest cierpienie fizyczne. Niezwykle często te osoby płaczą mentalnie, gdyż nie mogą uwierzyć we własne umieranie.

Do takich miejsc najczęściej trafiają osoby, którym niezbędna jest opieka paliatywna (opieka paliatywna - więcej informacji tutaj) oraz tym, którzy mają bardzo złe rozpoznanie, najczęściej są to choroby nowotworowe, nieuleczalne i powodujące cierpienie. Bardzo dużą rolę w hospicjach posiadają wolontariusze. Oni bowiem bez żadnych oczekiwań chcą pomagać hospicjum (witryna przedsiębiorstwa Hospicjum Świętego Franciszka - kliknij na nasz link) i podarować to, co posiadają najbardziej cennego własne wrażliwe serce, miłe słówko, pomoc w podstawowych (i nie tylko) kwestiach. Oni przychodzą do hospicjum, ponieważ odczuwają że chcą pomóc.
opieka paliatywna
Author: Monika Kulej
Source: BAREL POLAND
Poza lekarzami każdego dnia z bólem własnych pacjentów mierzą się doktorzy oraz pielęgniarki. Oni również posiadają bardzo czułe serca, którymi wpierają swoich pacjentów. Bez wątpienia praca w hospicjum nie jest łatwa, jednakże takie punkty są potrzebne, aby każdy człowiek miał możliwość cierpieć w spokoju, pośród otwartych osób i rewelacyjną i profesjonalną pomocą. Nie wszyscy mogą jednak pomagać w wolontariacie w takich miejscach. By móc to robić trzeba przejść konkretne kursy, wiedzieć, co można, a czego nie można, a przede wszystkim należy posiadać do tego serce i umiejętnie potrafić obcować ze śmiercią, co na dobrą sprawę nie należy do najłatwiejszych rzeczy.