Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Fototerapia, czyli leczenie za pomocą światła

Zauważasz u siebie zmniejszenie aktywności, problemy ze skupieniem się oraz porannym wstawaniem? Jesteś senna, dokucza Ci nadmierna senność? Nie obwiniaj się, gdyż to wina klimatu w którym przyszło nam żyć. A konkretnie zdecydowanie za małej ilości promieni słonecznych.

światłoterapia
Author: gωen
Source: http://www.flickr.com
Niski przekaz światła słonecznego docierającego do siatkówki naszych oczu potrafi być nawet jedyną przyczyną powstawania depresji. Światło wpływa na sposób działania różnych struktur mózgowych, kości bez syntezy witaminy D byłyby kruche, cykl dobowy organizmu byłby rozregulowany, a niektóre hormony nie byłyby wytwarzane.

W związku z tym, że najbardziej prawdopodobną przyczyną powstawania sezonowego zaburzenia nastroju jest deficyt światła słonecznego docierającego do nas w zimowych miesiącach, przynoszącym największe efekty sposobem leczenia tego schorzenia jest fototerapia (z wykorzystaniem stworzonych do tego celu lamp fluorescencyjnych).

Jeśli masz ochotę zdobyć więcej informacji na prezentowany temat, kliknij na ten odsyłacz do strony (https://ursynow.centrumdemed.pl/demed-ursynow/implanty-zebow/), a znajdziesz w tamtym miejscu wiele fascynujących danych.

Polega ona na naświetlaniu oczu pacjenta odpowiednią dawką promieniowania ultrafioletowego.

Jak przebiega zabieg naświetlania? Naświetlanie lampą do fototerapii jest bardzo wygodne gdyż można jej używać w warunkach domowych. Duże znaczenie ma odległość, w jakiej lampa do światłoterapii znajduje się od danej osoby - lampy do światłoterapii. Taka informacja powinna znajdować się na opakowaniu lub w instrukcji obsługi urządzenia. Osoba zajmuje pozycję przed lampą w odległości około pół metra i ogląda telewizję, rozmawia przez telefon albo rozwiązuje krzyżówkę, co pewien czas zerkając na światło. Fototerapia jest pomaga w 80 procentach schorzeń i szybko przynosi efekty. Już po paru dniach korzystania z niej odczuwa się ulgę i poprawę nastroju, zmniejsza się również uczucie apatii i normuje się apetyt.

Światło może wyciszyć, służyć odzyskaniu sił.

Czy zajmują Cię przedstawiane tematy? Jeśli tak, to odszukaj więcej tutaj (https://www.kidsclinic.pl/) i odnajdź więcej informacji na omawiany temat - na pewno będą niesamowicie wciągające.

Musimy tylko wiedzieć którą barwę zastosować przy danej przypadłości, ponieważ każda tkanka inaczej reaguje na kolor. Kolorem niebieskim – poprawimy koncentrację, czerwonym - pobudzimy energie życiową i zregenerujemy organizm. Żółty „zastąpi” nam słońce: odpręży i przywróci równowagę psychiczną.