Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Obecnie Aleppo kojarzy się nam z wielkim koszmarem, jakim bywają wojny - trzeba zatem zaprezentować to miejsc z innej strony

Aleppo to miasto w północno-zachodniej części Syrii, która teraz ogarnięta jest wojną. Jednakże nie możemy koncentrować się tylko na tym, co złe, ale spoglądać też głębiej w sytuację danego państwa lub regionu.
migawka - skóra
Author: Arild Finne Nybø
Source: http://www.flickr.com


mydło aleppo


Aleppo było urokliwym miejscem. Trzeba może więc wspomóc ich biznes, żeby dobre lata powróciły i obywatele mogli znowu normalnie mieszkać tam i pracować. Najpopularniejszym towar z tego regionu jest mydło Aleppo. Jest ono produkowane od zgoła 2000 lat i po raz pierwszy stworzyli je Fenicjanie. Było to pierwsze mydło w historii świata, wobec czego Aleppo jest uważane za kolebkę tego wyrobu. Od starożytności nie zmienił się skład (olej laurowy i oliwa z oliwek) oraz metoda wytwarzania (mydła nadal formułuje się ręcznie). Mydło nie zawiera żadnych sztucznych konserwantów. Wobec tego może stosować je każdy. Możemy stosować je do mycia skóry noworodków, ale również do walki z trądzikiem czy łupieżem, gdyż doskonale nawilża i przyspiesza regenerację skóry. Mydło jest tak delikatne, że nie powoduje zaczerwień nawet u delikatnej skóry. Odbudowuje także warstwę hydrolipidową naskórka. Ma ogromną ilość witamin. Mydło Aleppo ma brązowy odcień, gdyż schnie przez mniej więcej 9 miesięcy. W środku posiada wciąż zielonkawy kolor. Ponadto, cudnie oraz delikatnie pachnie oliwą.
Wydaje się to być rewelacyjny podarunek dla kogoś bliskiego - wręczmy odrobinę miłości zamkniętej w małej kostce. Bliska nam osoba z pewnością będzie bardzo zadowolona.