Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Jakie mydło jest tworzone ręcznie od 2000 wiosen oraz jego skład jest od tego czasu niemalże niezmienny?

Czy też wiesz, które mydełko było jednym z początkowych na świecie? Historia jego wyrobu dosięga Fenicjan, jest produkowane manualnie od 2000 wiosen w tym samym miejscu.
kamienie szlachetne
Author: MAURO CATEB
Source: http://www.flickr.com


wakacje - perspektywa
Author: Michal Goszczynski
Source: http://www.flickr.com


W Syrii, w miejscowości Aleppo. Mydełko to nosi nazwę Alep.


mydło aleppo
Source: pixabay.com


Ciekawostką jest to, że mydło Aleppo pływa na wodzie. Skład chemiczny mydełka jest bardzo prosty: olejek laurowy, oliwa z oliwek oraz jakiegokolwiek rodzaju mieszanka spieniająca. W obecnych dniach postać tę spełnia wodorotlenek sodu. To właśnie m.in. wyjątkowo łatwy skład mydła Aleppo jest jednym z motywów jego nie słabnącej od setek lat popularności. Wszakże to nie całość, mydło Aleppo jest także cenione za swoje właściwości przeciwbakteryjne. Ciekawostką jest okoliczność, iż do Starego Kontynentu mydło Aleppo zawitało ok. 1000 wiosen temu, wszakże jakąś popularność w naszym kraju mydło Aleppo uzyskało dopiero w XX wieku. To może nieco dziwne, iż takowe doskonałe syryjskie mydło Aleppo jest tak mało znane w naszym kraju. Szczęśliwie wszystko idzie w korzystniejszym kierunku i mydło Aleppo zaczyna uzyskiwać renomę również i w należącym do nas kraju.


Jednak dlaczego w ogóle mydło Aleppo jest aż tak doskonałe? Co w nim takiego jest? Otóż obecny w nim olej laurowy odpowiedzialny jest za cechy antyseptyczne. Dlatego także mydło Aleppo jest polecane do czyszczenia buzi, także poprzez młode osoby, jakie mają problem z pryszczami.
Jako że mydło Aleppo ma odczyn zasadowy, a cera skwaśniały, zawsze po jego wykorzystaniu winno się umyć twarz jeszcze tonikiem.

Zajmują Cię przeróżnego typu specjalistyczne artykuły? Więc kliknij tutaj żel do paznokci i przeczytaj nasze kolejne wpisy na ten temat. Liczymy na Twoją ocenę.

Odmienny sładnik mydła Aleppo, zatem oliwa z oliwek, jest od dawna znana ze swych cech zwilżających.