Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Obkurczanie pochwy laserem

Przypadłość określana jako wysiłkowe nietrzymanie moczu to problem dotyczący ogromnej ilości kobiet. Badania wskazują, iż w Polsce ta przypadłość może dotyczyć nawet 40% kobiet po 40 roku życia. Aczkolwiek nie tylko lata mają znaczenie w tym przypadku.
Z problemem nietrzymania moczu nierzadko spotykają się również kobiety po porodach, wypadkach itp. Ta intymna przypadłość niestety nadal jest tematem tabu, na szczęście w obecnych czasach dostępne są skuteczne oraz małoinwazyjne sposoby leczenia.


Mięśnie, które podtrzymują pęcherz przestają właściwie pełnić swą rolę jeśli są zwiotczałe i rozluźnione.

Czy po przeczytaniu tego artykułu masz chęć dowiedzieć się czegoś więcej na opisywane zagadnienie? Jeżeli tak, to prześledź link (https://pizzahut.pl/restauracje/szczecin), ponieważ odnajdziesz w tamtym miejscu świeże informacje.

W takiej sytuacji dochodzi do braku kontroli nad zatrzymywaniem moczu. Delikatne “popuszczanie” moczu może przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu i powodować bardzo duży dyskomfort. Problem nie znika sam, najczęściej pogłębia się, gdyż niestymulowane mięśnie będą coraz słabsze. Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu jest najskuteczniejsze we wczesnych stadiach. Szybka Diagnostyka pomaga uniknąć chirurgicznego, bolesnego zabiegu. Wówczas można zastosować leczenie laserowe. Jeżeli chodzi o nietrzymanie moczu leczenie laserem jest rekomendowane wszystkim paniom, jakie niezależnie od przyczyny mierzą się z owym problemem (starzenie się okolic intymnych, urodzenie dziecka, otyłość itd.).


wypoczynek
Author: Jim Larrison
Source: http://www.flickr.com


Laserowe obkurczanie pochwy sprawia, iż mięśnie stają się bardziej elastyczne, a poprzez to dolegliwość ustępuje. Niekiedy już jeden zabieg wystarczy, aby pacjentka mogła się cieszyć prawidłowym podtrzymywaniem pęcherza, a jednocześnie zdecydowaną poprawą komfortu życia.
Co istotny zabieg trwa krótko i jest niemal bezbolesny. Pacjentka może wrócić do normalnego funkcjonowania zaraz po wykonaniu zabiegu. Należy jedynie stosować się do zaleceń lekarza, takich jak wstrzymanie się od stosunków seksualnych bądź uprawianiu sportu.