Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Ogromne zastosowanie oleju arganowego

Olej arganowy jest zdobywany z drzewa arganowego, występującego jedynie w południowo-zachodniej części Maroka. Przebieg jego zdobywania jest pracochłonny, gdyż wytwarzany jest ręcznie.
olej arganowy sklep
Source: pixabay.com


Olej arganowy dzięki swym właściwościom zdrowotnym i pielęgnacyjnym ma ogromne zastosowanie tak kuchni, jak i w kosmetologii. Jednakże ceni się go nie wyłącznie z tego względu.


Olej arganowy sklep proponuje w dwóch gatunkach. Spożywczy wytwarza się z uprażonych nasion drzewa arganowego. Cechuje się ciemnozłotym odcieniem i prawdziwym orzechowym smakiem i aromatem. Z kolei olej arganowy kosmetyczny wyciska się z nie uprażonych nasion. Jest on o wiele jaśniejszy niż ten przeznaczony do konsumpcji i posiada nieco kwaskowy aromat.


Substancje zawarte w tym oleju mają właściwości pielęgnujące. Antyoksydanty, w tym witamina E przeciwdziałają przebiegom starzenia się skóry, a więc zapobiegają powstawaniu zmarszczek i spłycają już te istniejące. W związku z tym olej arganowy jest zaplanowany przede wszystkim do pielęgnacji skóry dojrzałej z przejawami starzenia, podrażnionej, zniszczonej. Dodatkowo zabezpiecza cerę przed czynnikami zewnętrznymi. Wskazany jest również ludziom chorobami takimi jak łuszczyca, bądź egzema.


Ludzki szkielet
Author: Thomas Quine
Source: http://www.flickr.com


Olej arganowy jest nadzwyczaj poważany przez kucharzy, nadaje daniom europejskim wschodnią nutę. Na jego bazie można przyrządzić sosy i zalewy. Jest także wspaniałym dodatkiem do potraw rybnych i mięsnych.
Najlepiej go dodawać do dań wprost przed podaniem, w taki sposób, aby nie stracił swoich naturalnych właściwości.

Kliknij w tym miejscu, sprawdź ofertę kosmetyki do gabinetu naszej firmy a z całą pewnością przeczytasz coś ciekawego. Mamy bardzo konkurencyjne ceny, zatem się nie rozczarujesz!

Niewskazane jest zastosowanie go do smażenia.