Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Mity i fakty o medykamentach przeciwbólowych. Co trzeba wiedzieć, żeby stosować je odpowiednio?

Żaden człowiek nie jest od nich niezależny, każdy jest zmuszony czasami wykorzystać ich pomoc. Leki, bo je mamy na myśli, są nieodzowne, kiedy jesteśmy chorzy lub odczuwamy ból. Najczęściej sięgamy po nie samodzielnie, bo boli nas brzuch lub głowa, gdy źle się czujemy. Jeśli jest naprawdę niedobrze wybieramy się do lekarza, który przepisuje nam określony medykament na receptę.
Mimo wszystko, nawet nieszkodliwe leki potrafią szkodzić, jeśli będziemy je używać nieuważnie i bez kontroli. Co więc uczynić, żeby korzystać z leków, ale nie przesadzić? Co musimy wiedzieć o lekach przeciwbólowych?

tabletki2
Source: http://www.sxc.hu
Wielu przykładowo uważa, że aspirynę można podawać małym dzieciom. To oczywiście nieprawda. Aspiryna zawiera kwas acetylosalicylowy i w Polsce nie możemy jej podawać dzieciom do dwunastu lat, zaś w Wielkiej Brytanii nawet do lat szesnastu. Dlaczego? Lek ten może wywołać bardzo niebezpieczny zespół Reye'a, czyli chorobę powodującą patologiczne zmiany w wątrobie i mózgu. Dodatkowo, kiedy doskwiera nam rzeczywiście mocny ból to nie można mieszać leków. Często bowiem w tym momencie bierzemy większą dawkę lub próbujemy różnych preparatów. Nie można tego robić, a lekarze szczerze ostrzegają przed łączeniem ibuprofenu i kwasu acetylosalicylowego.

tabletki
Source: http://www.sxc.hu
Innym mitem rozpowszechnianym dość często jest przekonanie, że leki (www.swiatleku.pl/category/na-recepte) może brać każdy. To oczywiście także nieprawda, bo jeśli chorujemy na serce lub mamy chorą wątrobę, to niektóre leki przeciwbólowe mogą być dla nas zabójcze. Tak samo się może stać, kiedy jesteśmy w ciąży. Znaczną ostrożność musimy zachować zwłaszcza, gdy podajemy takie leki najmłodszym. Nie istnieje również lek uniwersalny dla każdej osoby. Jeżeli szukasz informacji, poznaj szczegóły.

Mówi się również często, że najbardziej bezpiecznym medykamentem przeciwbólowym jest paracetamol. Jest w tym sporo prawdy, ale pod warunkiem, że przyjmujemy go w odpowiedniej dawce.

Jeśli zainteresował Cię prezentowany artykuł, sprawdź szybko ten świetny tekst (http://theomarvee.com/13-oferta?pro=proaccount?pro=proaccount) - on także jest warty zainteresowania, zatem z pewnością się nie rozczarujesz!

To oznacza, że nie można przekroczyć dziennego limitu, czyli większą ilość niż osiem razy 500 g dziennie. W bardziej znacznych dawkach ten lek może być toksyczny.Całe jednak szczęście, iż jest na tyle pewny, że mogą używać go małe dzieci, osoby chore na serce i kobiety w ciąży. Jednakowoż nie powinniśmy go brać w sytuacji, gdy mamy wrzody żołądka lub mamy problem z wątrobą. Poza tym lek wydaje się naprawdę przystępny dla wielu osób.