Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Krajowe kosmetyyki produkowane z roślin wywodzących się z organicznych upraw

W obecnych czasach dużo ludzi poszukuje opcji dla ogólnie dostępnych kosmetyków. Coraz więcej ludzi cierpi na rozmaitego rodzaju uczulenia, a kosmetyki naturalne są taką alternatywą.
środki
Author: Bielenda


Polskie kosmetyki naturalne tworzą się z olejków, maseł, wyciągów, wosków wywodzących się z roślin, czy też zwierząt użytych bez obróbki chemicznej. Te naturalne substancje są przyzwoiciej przyswajane i wchłaniane przez skórę.


Czy potrafisz myć zęby?
Author: Centrum Stomatologii Estetycznej "Galeria Uśmiechu"
Source: Centrum Stomatologii Estetycznej "Galeria Uśmiechu"


W kosmetykach naturalnych wykorzystuje się naturalne konserwanty. Na ogół jest to alkohol, witamina E, wyciąg z tymianku, czy rozmarynu. Te konserwanty są przyjazne dla naszej skóry, lecz niestety nie tak intensywne jak parabeny. W związku z tym kosmetyki naturalne mają krótsze okresy zdatności do zastosowania. W związku z tym producenci nie zdołają produkować dużych serii, wyższe są również ceny ich przechowywania i przewozu. Poza tym także ich składy są o wiele kosztowniejsze. Całość składa się na wyższą cenę tych produktów. Wytwarzanie naturalnych kosmetyków, uformowanych z roślin pochodzących z organicznych upraw, są przemysłem ekologicznych i przychylnym dla środowiska. Zaś przemysł chemiczny jest jednym z niezwykle grożących środowisku branż przemysłu. Naturalny kosmetyk różni się od syntetycznego tak, jak woda mineralna od filtrowanej. Pierwsza ma wiele minerałów i jej picie jest korzystne dla zdrowia, zaś druga jest pozbawiona tych minerałów.
Mogłoby się wydawać że bio kosmetyki winny być w wyższym stopniu przychylne alergikom, niż te syntetyczne, ale nierzadko jest odwrotnie. Osoby uczulone na dany składnik muszą szczegółowo odczytywać skład kosmetyku.