Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Piękny i zdrowy uśmiech chciałby posiadać każdy z nas.

O idealnym i zdrowym uśmiechu marzy każdy z nas. Jednak, rzadko kiedy jest tak, że rodzimy się z idealnymi zębami, których nie trzeba leczyć lub wybielać, w wielu przypadkach także prostować. Skrzywiony zgryz to duży problem, nie tylko natury estetycznej, ale także zdrowotnej.
Może bowiem powodować stany zapalne, problemy z oddychaniem, czy nawet choroby serca. Noszenie aparatu ortodontycznego wymaga od pacjenta dużej dawki cierpliwości i zaangażowania, jednakże skutkuje prawidłowym ustawieniem zębów i doskonałym uśmiechem. Aby jednak tak się stało należy podczas leczenia dbać zęby z wyjątkową troską, gdyż ich kondycja z powodu nacisku ze strony aparatu może ulec dużemu osłabieniu.

akcesoria dentystyczne
Author: Andrew Fresh
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli zbyt późno zaczęliśmy dbać o chory ząb, zazwyczaj jesteśmy zmuszeni leczyć go kanałowo. Takie leczenie więcej kosztuje, gdyż wymaga większej pracy i większej ilości materiału na opracowanie zęba. Dzisiaj stomatolodzy stosują leczenie kanałowe w klinice Aurident z użyciem mikroskopu, gdyż dzięki temu dentysta może dokładnie wyleczyć chory ząb tak, aby usunąć problem na przyszłość. Należy wiedzieć, że wiele osób ma zarośnięte lub zanikające kanały, jeśli taki kanał jest uszkodzony w sytuacji standardowego leczenia problemu tego rodzaju nie da się wykryć ani wyeliminować - szczegółowe informacje na http://www.aurident.pl/.Wyłącznie użycie mikroskopu daje szansę na wyleczenie takich zębów.

Coraz częściej występującym problemem dotyczącym osób nie tylko starszych jest parodontoza, czy też inaczej zapalenie przyzębia. Jednym z objawów tej choroby jest krwawienie dziąseł, które może powtarzać się i nasilać z czasem.
w gabinecie dentystycznym
Author: East Midtown
Source: http://www.flickr.com
Podstawą w przypadku tej choroby winno być regularne dbanie o zęby w okolicach dziąseł, a więc między innymi usuwanie płytki nazębnej. Zapalenie przyzębia może przytrafić się osobom już po 20 roku życia, z początku krwawienie może występować sporadycznie i być niewidoczne, niemniej powinno być podstawą do tego, by z większą troską zadbać o zęby - Aurident. Jeśli tego nie uczynimy za jakiś czas może mieć miejsce obniżenie się dziąseł i w rezultacie finalnym wypadnięcie zęba. W przypadku zapalenia przyzębia powinno się unikać kwaśnych i ostrych posiłków, które mogą dodatkowo szkodzić szkliwu. Warto wypytać dentystę o wszystkie przeciwwskazania co do tej choroby.
Tags: