Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Wybieramy szczotkę do zębów dla dzieci – na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę?

Codzienne mycie zębów to potrzebny element higieny, do jakiego należy przyzwyczajać dzieci w jaki sposób najwcześniej. By było to możliwe, trzeba dobrać właściwą szczoteczkę, a również pastę do zębów. Co warto brać pod uwagę podczas zakupów?


Odpowiednia budowa


Szczoteczki dla dzieci muszą mieć dobry rozmiar, tak skoro chodzi o trzonek, niczym też i rozmiar główki. Nazbyt wysoka utrudni manewrowanie nią w buzi, co zdoła zniechęcić do czyszczenia zębów. Trzeba także zwrócić lupę na jakość wykonania. Sam uchwyt powinien zostać dosyć duży i pokryty warstwą antypoślizgową, co wysoce ułatwi dbanie o higienę jamy ustnej. Włosie musi być zaokrąglone przy krawędzi i miękkie – skoro dziecko skarży się na ból podczas używania, warto wymienić szczoteczkę na model o mocniej miękkim włosiu.
szczoteczka bambusowa
Author: Tamarind


Kolorowa na zachętę


Niektóre dzieci nie przepadają za myciem zębów, a w tej sytuacji warto sięgnąć po wszelkie możliwe środki, które ten opór przełamią.

Opisywana tutaj kwestia jest według Ciebie godna uwagi? Jeśli tak, to wejdź do serwisu jonizator domowy, który publikuje zbliżone zagadnienia.

Pomysłem w takiej sytuacji jest kupno szczoteczki w ulubionym kolorze, bądź z ukochaną postacią z bajki. W sklepach bez kłopotu znajdziemy właściwy model, który przypadnie do gustu synowi albo córce. Ciekawym wyjściem pozostaje także szczoteczka bambusowa – świetna dla miłośników ekologii, która nie jedynie zezwala dbać o zęby, ale także o środowisko.


Odpowiednie miejsce


szczoteczki dla dzieci


Pamiętajmy, iż każdy domownik musi mieć swoją szczoteczkę do zębów, jaką trzeba przechowywać w miejscu zapewniającym czystość. Niektóre modele dla maluchów posiadają specjalną przyssawkę, co zapobiega przedostawaniu się bakterii na włosie.

Jeżeli chcesz zdobyć pokrewne dane na opisywany wątek, to najpierw zobacz tutaj i przenieść się do portalu (http://www.wolomin.centrumdemed.pl/protetyk-protetyka/), a znajdziesz w tamtym miejscu mnóstwo nowych komunikatów.

Oczywiście warto też przypominać maluchom, że po umyciu zębów szczoteczka winna być odłożona na własne miejsce.


Przykład z góry


Warto dbać, aby regularne mycie zębów weszło w nawyk dzieciom. żeby ale zarówno się stało, należy dać im odpowiedni przykład.


Wspólne mycie zębów z pewnością jest dla dziecka znakomita zabawą, a jeśli mimo wszystko stroni on od szczotki i pasty, potrzebne jest poszukanie pozostałych sposobów. Powinny to zostać np. specjalne piosenki, bądź użycie czasomierzy odliczających dwie minuty szczotkowania – te „pomoce” na pewno zachęcą pociech do dbania o by.