Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Wybieramy szczotkę do zębów dla dzieci – na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę?

Codzienne mycie zębów to potrzebny element higieny, do jakiego należy przyzwyczajać dzieci w jaki sposób najwcześniej. By było to możliwe, trzeba dobrać właściwą szczoteczkę, a również pastę do zębów. Co warto brać pod uwagę podczas zakupów?


Odpowiednia budowa


Szczoteczki dla dzieci muszą mieć dobry rozmiar, tak skoro chodzi o trzonek, niczym też i rozmiar główki. Nazbyt wysoka utrudni manewrowanie nią w buzi, co zdoła zniechęcić do czyszczenia zębów. Trzeba także zwrócić lupę na jakość wykonania.

Czy sądzisz, że znajdziesz konieczne informacje w odniesieniu do opisywanego tematu? Oczywiście, że tak - przejdź do tekstu (https://apteka.sloneczna24.pl/traumon-zel-50-g.html) i kliknij w odsyłacz tutaj.

Sam uchwyt powinien zostać dosyć duży i pokryty warstwą antypoślizgową, co wysoce ułatwi dbanie o higienę jamy ustnej. Włosie musi być zaokrąglone przy krawędzi i miękkie – skoro dziecko skarży się na ból podczas używania, warto wymienić szczoteczkę na model o mocniej miękkim włosiu.


szczoteczka bambusowa
Author: Tamarind


Kolorowa na zachętę


Niektóre dzieci nie przepadają za myciem zębów, a w tej sytuacji warto sięgnąć po wszelkie możliwe środki, które ten opór przełamią. Pomysłem w takiej sytuacji jest kupno szczoteczki w ulubionym kolorze, bądź z ukochaną postacią z bajki. W sklepach bez kłopotu znajdziemy właściwy model, który przypadnie do gustu synowi albo córce. Ciekawym wyjściem pozostaje także szczoteczka bambusowa – świetna dla miłośników ekologii, która nie jedynie zezwala dbać o zęby, ale także o środowisko.
Odpowiednie miejsce


szczoteczki dla dzieci


Pamiętajmy, iż każdy domownik musi mieć swoją szczoteczkę do zębów, jaką trzeba przechowywać w miejscu zapewniającym czystość. Niektóre modele dla maluchów posiadają specjalną przyssawkę, co zapobiega przedostawaniu się bakterii na włosie.

Jeżeli chcesz zdobyć pokrewne dane na opisywany wątek, to najpierw zobacz tutaj i przenieść się do portalu (http://www.wolomin.centrumdemed.pl/protetyk-protetyka/), a znajdziesz w tamtym miejscu mnóstwo nowych komunikatów.

Oczywiście warto też przypominać maluchom, że po umyciu zębów szczoteczka winna być odłożona na własne miejsce.


Przykład z góry


Warto dbać, aby regularne mycie zębów weszło w nawyk dzieciom. żeby ale zarówno się stało, należy dać im odpowiedni przykład.


Wspólne mycie zębów z pewnością jest dla dziecka znakomita zabawą, a jeśli mimo wszystko stroni on od szczotki i pasty, potrzebne jest poszukanie pozostałych sposobów. Powinny to zostać np. specjalne piosenki, bądź użycie czasomierzy odliczających dwie minuty szczotkowania – te „pomoce” na pewno zachęcą pociech do dbania o by.