Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób wybrać odpowiednie pachnidło?

Każdy, kto poznał czym jest aromatoterapia, wie, jak silna jest siła zapachu.


Odpowiednio dobrana woda perfumowana potrafi sprawić cuda. Pobudzi zmysły, wprawi w świetny humor, doda energii lub wyciszy.


apteka
Author: Sport-shop.pl


Urządzenia
Author: Ruth Johnston
Source: http://www.flickr.com


mydło
Author: Thomas Hammoudi
Source: http://www.flickr.com


Spece od aromaterapii już od dawna stosują zapachy do terapii ciała oraz duszy. Chociaż nie znamy jeszcze mechanizmu działania eterycznych olejków, chętnie sięgamy po niosące je perfumy i kosmetyki. Są z pewnością przyjemniejszym lekiem na poprawę nastroju niż wizyta u psychoterapeuty bądź łykanie pastylek. Zazwyczaj i najentuzjastyczniej ów pachnący „lek” wykorzystujemy w formie pachnideł. Tym entuzjastyczniej, iż do wyboru mamy ogrom możliwości. Kiedyś sądzono, że dama powinna być wierna jednemu zapachowi. Współcześnie zdołamy zmieniać perfumy niczym rękawiczki. Inne „nosimy” do małej czarnej, inne do jeansów. Jedne akcentują nasz charakter, za pomocą drugich chowamy prawdziwe „ja”.


Twórcy zapachów posiadają do wyboru ponad trzydziestu tys. składników roślinnego pochodzenia, zwierzęcego jak też sztucznych. Wyselekcjonowane składniki komponuje się w trzy zapachowe warstwy, tzw. nuty. Na początek pojawia się nuta głowy, jaka zawiera najbardziej intensywne, ale najbardziej efemeryczne zapachy. Po paru chwilach ustępuje nucie serca, jaka rozbrzmiewa akordami o wiele delikatniejszymi. Najbardziej bogata, w największym stopniu złożona cząstka kompozycji to nuta bazowa. Pojawia się na samym końcu, jednak utrzymuje się nawet przez 7 godzin.
Z tej przyczyny przy wyborze pachnideł nie należy kierować się pierwszym wrażeniem. Pamiętaj, iż nos jest w stanie odróżnić tylko trzy wonie.

Jeżeli analizujesz przedstawiany tekst, to oznacza, że bardzo Cię zaciekawił. Skoro tak, to przekonaj się (http://www.ursynow.centrumdemed.pl/ceny/), że odmienne serwisy też mają ważne wiadomości.

Z testowaniem następnych poczekaj do kolejnego dnia.