Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Jak poradzić sobie, kiedy musimy zająć się bliską osobą? Czy niezbędne akcesoria są refundowane?

Troska o osobę niepełnosprawną nie jest zagadnieniem łatwym i wygodnym. Jeśli musimy zaopiekować się osobą, która nie może tego zrobić sama, musisz uzbroić się w wytrwałość, zrozumienie i siłę.

W jaki sposób przyszykować się do opieki nad kimś niepełnosprawnym

W zależności od zaawansowania niepełnosprawności, sklepy z akcesoriami rehabilitacyjnymi oferują odpowiednie rozwiązania mające udogodnić choremu codzienne życie. Najbardziej bezsprzecznym wymaganym sprzętem w sytuacji, kiedy chory nie porusza się o własnych siłach są wózki inwalidzkie (przykładowo ). Jeśli pojawia się taka potrzeba, możemy kupić wózek inwalidzki toaletowy, lub po prostu zdecydowac się na pieluchomajtki. Sprzęt tego rodzaju nie jest tani ale możemy ubiegać się o refundację z NFZ. Dobra orientacja w przypadłości osoby, którą się zajmujemy ułatwi nam nadzór zdrowia chorego - dzięki czemu będziemy w stanie określić czy zachodzi poprawa stanu zdrowia, czy pogorszenie. Jeśli któregoś sprzętu nie musimy mieć na co dzień, wtedy możemy skorzystać z specjalnej wypożyczalni i zamówić choćby podróżny wózek jak . Nie pozbawiaj chorego od jego przyjaciół, spotkania z nimi na pewno wpłyną dodatnio na jego nastrój. Jeżeli to możliwe, nie powinno się jej odcinać od powszednich obowiązków. Każda troska z pewnością się opłaci.

wózek inwalidzki
Source: http://www.akson.pl/
Co, jeśli nie mogę zająć się chorym osobiście?

Jeśli okoliczności nie zezwalają Ci na udźwignięcie opieki osoby chorej możesz skorzystać z specjalistycznej asysty doświadczonych opiekunów. Z ich wsparcia możesz skorzystać na godziny bądź zdecydować się na opcję z zakwaterowaniem.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź, co jest w ofercie szkoła terapeutyczna warszawa, która tyczy się tej samej problematyki.

Często są to osoby z różnymi uprawnieniami, specjaliści, którzy nie pozwolą na powstanie odleżyn i uczynią wszystko co w ich sile, by choremu funkcjonowało się jak najlepiej. Jeżeli z wielu przyczyn nie stać Cię wynająć pomocy, możesz skorzystać z wsparcia domu opieki bądź opieki domowej. Jeżeli zdecydujesz się na dom seniora, upewnij się, że są w nim właściwe warunki. By chory miał zagwarantowany właściwy luksus i prywatność, izby powinny być dwuosobowe. Pokoje powinny być wyposażone w przycisk alarmu, który w wypadku niedobrego samopoczucia wezwie pracowników. Warto dowiedzieć się jak pensjonariusze pożytkują wolny czas, czy są organizowane dla nich jakieś warsztaty, a także jak prezentuje się kwestia jedzenia, za co doliczane są nadprogramowe opłaty.