Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Włosy - pielęgnacja

Na to, w jaki sposób wyglądają włosy i czy są zdrowe ma oddziaływanie nie wyłącznie dieta jak też stan zdrowia, lecz również odpowiednia pielęgnacja.


W jaki sposób o nie troszczyć się każdego dnia, aby były piękne jak też zdrowe? Poznaj podstawowe, uniwersalne zasady pielęgnacji włosów.
Nie bez powodu - błyszczące, mocne a także zadbane włosy są dumą każdej damy, natomiast zaniedbane powodują, iż nie jedynie wyglądamy gorzej, lecz też gorzej się czujemy. To, jak prezentują się włosy, zależy od wielu czynników: hormonów, jadłospisu, problemów zdrowotnych, warunków pogodowych. Nawet zdrowe włosy a także normalna skóra głowy w jakimś momencie życia mogą począć się przetłuszczać, zrobić się suche czy wręcz zacząć wypadać. Stąd, podobnie jak w wypadku cery, warto co jakiś okres przyjrzeć im się dokładnie w zwierciadle by ocenić, czy przypadkiem nie przyszedł czas na zmianę kosmetyków – o wsparcie w ich wyborze możemy też poprosić fryzjera. Jednakże o ile odmiana kosmetyków jest nieodzowna, o tyle wytyczne pielęgnacji włosów są uniwersalne. Dla zdrowia a także wyglądu włosów należy je poznać a także stosować każdego dnia.


Wella Touch
Author: www.outdoor.org.pl


Są panie, które muszą myć kędziorki codziennie, a także takie, które mogą to robić raz na parę dni. W obydwu przypadkach jest to postępowanie prawidłowe, gdyż włosy trzeba myć wówczas, gdy tego wymagają. Do ich umycia używamy profesjonalnych kosmetyków Goldwell. Ważna będzie również należyta technika mycia włosów. Szamponem staramy się myć jedynie skórę głowy.
Wystarczy palcami z nałożonym na nie szamponem lekko ją masować. Błąd, który szkodzi włosom, to umycie szamponem całych włosów, zaś przy tej okazji szarpanie ich a także tarcie. Wilgotne włosy mają odchylone łuski, jakie uszkadza silne tarcie.