Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Kłopoty z zaburzeniami emocjonalnymi u dzieci, warto skonsultować w gabinecie psychologicznym.

Problemy z zaburzeniami na tle emocjonalnym u nastolatków, warto skonsultować z psychologiem. Obecnie problem rozwodów, za którym stoją często życiowe dramaty i wielkie cierpienie, zwłaszcza dzieci, jest bardzo duże. W Polsce co czwarte małżeństwo kończy się rozwodem. U dzieci, konsekwencją rozwodu, jest pojawienie się tzw. zespołu ucznia uciążliwego.

dobry psycholog
Author: Simon Fraser University - University Communications
Source: http://www.flickr.com
Takie dzieci częściej wagarują dostają niedostateczną ocenę z zachowania. Są sprawcami przemocy. Z opuszczaniem lekcji szkolnych i niedostateczną oceną ze sprawowania silnie współgrają postawy autodestrukcyjne – nadmierne spożywanie alkoholu, zażywanie narkotyków, palenie papierosów oraz inne uzależnienia.

Rozstanie rodziców i związane z tym negatywne odczucia prowadzą do nieprawidłowości na tle emocjonalnym u dzieci . Dzieci często przeżywają zwątpienie. Fakt, że dzieci rzadziej niż rodzice potrafią okazać swoje emocje doprowadza do stanów depresyjnych. Dzieci doznają pustki i poczucia bezsensu życia. Przeważającymi nastrojami emocjonalnymi dzieci z rodzin rozwiedzionych są również niska samoocena, oraz obwinianie się za tą sytuację, złość. Takie dzieci (www.meanderstomatologia.pl/stomatologia-dziecieca) prawie wcale albo bardzo rzadko odczuwają pozytywne stany emocjonalne. Uzależnienie dziecka od rodziców oraz jego niedojrzałość emocjonalna, zwiększa ryzyko na zranienie nie tylko katowiccy psychoterapeuci biją na alarm|problem dostrzegają już psychoterapeutki w Katowicach.

Opuszczenie przez jednego z rodziców, doprowadza do tego, że dzieci nie mają poczucia bezpieczeństwa. Takie okoliczności są bardzo niszczące dla dziecka, a jeśli trwają długo, naznaczają w jego umyśle nieodwracalne zmiany. Osamotnieni rodzice mają zazwyczaj spore problemy wychowawcze ze swoimi dziećmi. Dzieciom bardzo trudno jest dawać sobie radę z natrętnymi myślami i emocjami. Rodzice powinni pamiętać aby niepokój związany z kryzysem rodzinnym był jak najmniej dotkliwy. W związku z taką sytuacją ważne jest, by w tym czasie skorzystać z pomocy poradni psychologicznej. Mogą to być również znajomi, rodzina lub grupa terapeutyczna. Wsparcia może udzielić także profesjonalny gabinet psychologiczny https://pracowniasolutio.pl/ na Katowice wyspecjalizowany w tej materii psycholog, przygotowany do troszczenia się osobami w trudnych momentach.