Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

O serce troszczyć się powinniśmy szczególnie. Pamiętaj o EKG!

Kiedy usłyszysz serce – widzisz życie,tak więc w sytuacji problemów z sercem, zlany potem kombinujesz, co będzie z tym życiem. Nie przeżywaj, nie każde problemy, które rozszerzasz do granic niebotycznych, oznaczają zawsze coś strasznego. Serce, jak każdy narząd ma własne trudności, i chociaż bez przerwy zabiegane, zadbane i monitorowane regularnie, będzie mocne jak dzwon przez długie lata.


wykres ekg
Author: osseous
Source: http://www.flickr.com
No właśnie, zadbane, ponieważ powinno się naturalnie troszczyć o cenne życie, które posiadamy. najkorzystniejszą drogą do stałego sprawdzania serca jest elektrokardiogram, czyli w skrócie [EKG. praca polega na elektrycznej aktywności, którą otrzymujemy dzięki elektrodom przyczepionym na skórze klatki piersiowej. Badanie tego typu monitoruje ocenę pulsu, a jednocześnie częstotliwości pracy serca. jest w stanie odkryć nieprawidłowość mięśnia sercowego (u osób, które np. miały zawał serca).

Badanie EKG wykonywane jest najczęściej w przychodni czy gabinecie lekarskim, ale może być również przeprowadzone przy łóżku pacjenta. W każdym większym mieście (Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk czy Poznań) można bez kłopotów tak się zbadać. tego typu badanie nie jest złożone i w żaden sposób nieprzyjemne dla badanego. wykonywane w pozycji leżącej, z odsłoniętą klatką piersiową i kończynami, do których przyczepia się elektrody.

Czy jesteś zadowolony z tematu powyższego artykułu? Jeśli tak, to podaję również mój link (https://rehab-terapia.pl/oferta/leczenie-depresji/) do nowej witryny. Zachęcam!

Żel używany do posmarowania elektrod niezbędny jest do przewodzenia pobudzeń elektrycznych. Jedynym wymogiem w trakcie EKG jest pozostanie w bezruchu, ponieważ kurcze mięsni mogą przeszkodzić w prawidłowym zapisie rezultatu. Otrzymane dane są w postaci graficznego wykresu, samo zaś badanie to okres w przedziale 5-10 minut.

EKG to przydatna podpora w kwestii opisania tego typu wyników, jak puls i częstość pracy serca. Warto wiedzieć, że sprawnie działające serce to kurcze w przedziale 60-100 uderzeń (na minutę). Jeśli w czasie EKG wykaże, iż mamy zaburzenia tegoż rytmu może to znaczyć, że negatywnie pracuje układ przewodzący serca.

Zaintrygowała Cię taka wiadomość? Jeśli masz ochotę zobaczyć więcej, sprawdź na stronie (https://restauracjawsloiku.com/) pozostałe informacje, one także są na opisywany temat.

Dla ludzi z zawałem wyniki badania EKG są wskazane, pokazują, jak wielka jest rozległość, umiejscowienie po zawale, jak silnie zostało zniszczone serce.

Czytaj więcej na .