Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Czym jest astygmatyzm i czy wadę tą można wyeliminować?

Astygmatyzm to jedna z bardziej nagminnych wad wzroku, jaka dotyka mnóstwo osób, zarówno starszych, jak również młodszych. Śladów astygmatyzmu jest dużo, między innymi osoby cierpiące na tą wadę wzroku posiadają trudności w widzeniu z daleka i bliska, nierzadko odczuwają bóle głowy, mrużą oczy, i także znacznie częściej mrugają.
paznokcie


Osoby, które cierpią na astygmatyzm nie widzą prosto linii prostych i poziomych, gwiazdki wyglądają dla nich jak plamki, a linie proste sa widziane jako pokraczne. Jeśli zauważamy u siebie tego typu objawy, to niezmiernie możliwe, że cierpimy na astygmatyzm, niemniej jednak ostateczną diagnozę może wydać jedynie doktor. Wobec tego powinno wybrać się do okulisty, jaki przeprowadzi odpowiednie badanie. astygmatyzm można zbadać na różnorodne sposoby, jednakże najdokładniejszą metodą na jego potwierdzenie jest wideokeratografia komputerowa.


Obecnie praktyczna jest korekcja astygmatyzmu, więc nawet jeśli cierpimy na tą wadę, istnieje sposób by ją wyleczyć.

Masz ochotę zdobyć świeże fakty na dany wątek? To obejrzyj witrynę (https://www.englander.com.pl/aktualnosci/), z pewnością dostarczy Ci ogromną ilość pozytywnych emocji i na długi czas zostanie w Twej głowie.

Przeważnie stosuje się korekcję laserową, jaka jest niezwykle bezpieczną i równocześnie efektywną metodą na usuwanie rozmaitych wad wzroku, w tym również astygmatyzmu. W laserowej korekcji astygmatyzmu użytkuje się różnorodne modele lasera. Należyte leczenie, wybór lasera oraz ustawienia wiązki lasera należy rzecz jasna do wykwalifikowanego doktora. Zabiegi z wykorzystaniem lasera są bezbolesne, bo pacjent dostaje krople przeciwbólowe. Nie powinniśmy więc bać się bólu. Co więcej zabieg trwa ogromnie krótko, dosłownie parę minut. Po zabiegu, jakim jest laserowa korekcja wzroku rekonwalescencja nie jest właściwie potrzebna, ponieważ już po godzinie od zabiegu pacjent może bez problemu udać się do domu.
Oczywiście po zabiegu nie powinno się trzeć oczu, jeśli natomiast lekarz przepisze nam jakieś krople czy maść, musimy użyć je zgodnie z jego zaleceniami. Wszystkich informacji dotyczących samego zabiegu, a także postępowania po zabiegu, zapewne udzieli nam lekarz.